Świat małych pojazdów

Każdy młody mężczyzna snuje wizje o swym samochodzie. Co oczywiste z biegiem lat młodzieńcze upodobania ulegają zmianie i ze snu o olbrzymiej betoniarce zostaje chęć kierowania Viperem.

Dziecięcy szoferzy wozów strażackich wsiadają za kierownicę Hummerów. W świecie dziecięcej wyobraźni wszakże wszystko okazuje się możliwe.
zabawka

Autor: Little Bird Told Me
Źródło: www.ejdystrybucja.pl

Premierowy samochód na zawsze pozostaje we wspomnieniach. Nikogo nie obchodzi, czy jest nim niemodny już wzór Toyoty zmieniający kolory pod wpływem światła, czy lakierowany Maybach. W dzieciństwie każdy egzemplarz tej zabawki bywał wręcz bezcenny – .

Wyśnione samochodzikiUrodzeni w latach 80 doskonale pamiętają czas, kiedy w niektórych sklepach zaczęto sprzedawać pierwsze modele resoraków. Pełne kolorów i misternie wykonane błyskawicznie wyparły polskie, banalne autka. Zaczęło się oczywiście od zabawek firmy Matchbox, którymi szczycić się mieli okazję zaledwie niektórzy. Przyczyna była jasna resoraki te były dostępne najpierw w Pewexach, z czasem zaś w sklepach sieci Baltona. Mimo tego rozbrajały detalem i tworzywem, z którego zostały wykonane.

Jeśli myślisz, że prezentowany tekst jest interesujący, prędko przeczytaj dodatkowo szczegóły tu (http://www.kidsclinic.pl/), wtedy z pewnością zapamiętasz więcej informacji.

Charakterystyczny ciężar tych autek stawał się wielokrotnie przedmiotem sporów wokół osiedlowych piaskownic.

Dostępne modele były mocno zróżnicowane. Od miniaturek starych automobili, po najbardziej rozchwytywane vany i samochody sportowe – .

zabawki

Autor: Le Pukka Concept Store
Źródło: Le Pukka Concept Store

Samochody na wielkich kołach

W pewnym momencie w sklepach zaczęli funkcjonować także inni producenci. Spośród najbardziej popularnych wzorów pociechy wybierały te oryginalne, wzorowane na amerykańskich monster truckach. Prekursorska seria w Polsce to kultowe już linia hotwheels na . Błyskawicznie uzupełniły lukę, którą zostawił Matchbox i w zaskakującym tempie zaczęły zdobywać świeżych fanów. Chwilę potem samochodziki Hot Wheels objawiły się jako równie popularne.

hot wheels

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com

Młodzi miłośnicy motoryzacji poza dużymi kołami otrzymali kolekcje samochodów osobowych, dostawczych i sportowych. Największym hitem była jednak miniaturowa infrastruktura – wielopoziomowe parkingi, stacje paliw, szosy i wszystkie przejazdy. Wspólnie z resorakami tworzyły unikalną całość, przy której popołudnia uwielbiały spędzać nie tylko dzieci, ale także rodzice.