Kiedy i z jakiego powodu powinna być wykonywana sesja noworodkowa?

Sesja noworodkowa jest wyjątkowym rodzajem zdjęć. Jest wyjątkowa z różnych powodów. Po pierwsze działamy wtedy z maluchem, który naprawdę wymaga specjalistycznych warunków.

Chodzi o spokój, ciepło i bezpieczeństwo. Kolejnym powodem jest to, że fotografie niemowlęcia tak jak żadne inne, moglibyśmy wykonać wyjątkowo artystycznie, pamiętając przy tym, aby zaplanować każdy detal ostatecznego rezultatu. Śpiący niemowlak pozwala na ułożenie w interesujących pozach i na wykorzystanie małych dodatków, które w wyniku będą tworzyć nie tylko ładny wizerunek malucha, lecz również swoiste małe dzieło sztuki. Następnym powodem jest to, że trzeba szanować fakt, że fotografowie pracują z modelem, który dopiero niedawno się urodził. Należy mu się zatem spokój oraz wiele odpoczynku. W końcu poród jest nie tylko bardzo wymagającym przeżyciem dla matki, ale także to jest trud oraz niemała dawka emocji dla maleństwa. Nasuwa się więc zapytanie: czy z powyższych względów nie warto by było poczekać 3-4 tygodnie, aby fotografie były mniej uciążliwe. Fotograficy są zdania, że nie.
łóżko

Autor: alcuin lai
Źródło: http://www.flickr.com

Maluszki zaraz po narodzinach do końca drugiego tygodnia życia zazwyczaj wiele i mocno śpią. Robiąc zdjęcia przed upływem pierwszych dwóch tygodni, posiadamy okazję ominąć którekolwiek najdrobniejsze niedogodności, zatem przyjść na sesję noworodkową oraz przeprowadzić ją prosto i przyjemnie. Jeżeli interesuje Cię fotografia noworodkowa Warszawa jest miejscem, gdzie odnajdziesz profesjonalne atelier. Pracujący tam fotografowie z pewnością wykonają wSPAniałe kadry. Argumentem, dla którego warto jest robić sesje noworodkowe jest kwestia poniekąd „gimnastyczna”.

Często zachwycamy się fotografiami niemowlaków z nóżkami przykurczonymi niemal do twarzy, z rączkami, które są złożone pod brodą. Często też obserwujemy malucha leżącego na brzuchu w koszyczku, lub tłumacz przysięgły języka ukraińskiego ze stópkami ułożonymi tak jak uważamy.