Leczenie niepłodności w Białymstoku – tu odnajdziesz nadzieję na posiadanie potomstwa

Każdy wie, że temat in vitro współcześnie wzbudza naprawdę dużo sporów. Jest ona jakkolwiek dla poszczególnych ludzi wyłączną możliwością na posiadanie potomstwa. A przecież niejeden człowiek zdaje sobie sprawę, że posiadanie pociechy jest najwspanialszą rzeczą w życiu. Metoda in vitro jest przeznaczona parom, które pomimo wielu prób i leczenia nie mają możliwości w naturalny sposób zajść w ciążę.

Wszyscy też wiedzą, że nerwy nic korzystnego nie wnoszą, a pary zmagające się z bezpłodnością mają ich całą masę. Jak wskazują badania na świecie istnieje 60-80 mln par, które spotyka chwilowo lub na stałe kłopot niepłodności. Zapłodnienie in vitro to zapłodnienie pozaustrojowe – sztuczne, które jest przeprowadzane w warunkach laboratoryjnych. W tej technice dąży się do zapłodnienia komórki jajowej poza ciałem matki. Pobrane komórki jajowe i plemniki są umieszczane na wyznaczonych do tego płytkach, potem przykrywa się je i odstawia. Po parunastu godzinach najczęściej dochodzi do zapłodnienia. Tak powstały zarodek po okresie 2-3 dni jest przenoszony do macicy kobiety.

dziecko z in vitro

Autor: Nice
Źródło: Nice

Bardzo często lekarze umiejscawiają 2 zarodki, a w specjalnych już przypadkach 3 lub 4. Potem trzeba czekać, a przeważnie po dwóch tygodniach można dostać już wynik, czy zapłodnienie się powiodło. Jedna z przodujących w branży klinik znajduje się w miejscowości Białystok i bezspornie jest sławna także ze swoich doniosłych analiz – więcej o ofercie związanej z in vitro Białystok. Zabieg przeprowadza się najczęściej dopiero wtedy, gdy para wyczerpała wszystkie możliwości leczenia niepłodności. Istotną sprawą jest tu również wiek kobiety. Niestety po 36 roku życia u większości kobiet odnotowuje się obniżony poziom udanego zabiegu, a tym samym rośnie szansa urodzenia potomstwa z wadami genetycznymi.

Jeżeli masz za zadanie poznać ten temat dokładniej i chcesz przeanalizować zagadnienie z innej perspektywy, to więcej znajdziesz w treści wpisu, który przeczytasz pod tym linkiem.

W czasie dwóch pierwszych prób zapłodnienia odsetek powodzenia jest prawie taki sam i wynosi 20%, zaś w trzecim cyklu odrobinę spada. Na nieszczęście w trakcie następnych prób szanse na zajście w ciążę dzięki tej metodzie bardzo maleją.

Współcześnie to Białystok posiada najlepszą klinikę leczenia bezpłodności w Polsce. Dzięki wielu publikacjom i udokumentowanym, wiarygodnym badaniom posiada niezwykle dobrą reputację.