Jeśli jesteś młodym pracownikiem w przedszkolu, lub masz dziecko, które chodzi do placówki edukacyjnej, powinieneś zaczerpnąć trochę wiedzy na temat Mikołajek.

Gdy nadchodzi okres bożonarodzeniowy, ogromną wesołość z oczekiwania i przygotowań do świąt czują najmłodsze dzieci. W tym okresie piszą listę życzeń do św. Mikołaja, liczą na worek prezentów, a ich najpoważniejszym powodem do niepokoju jest to, czy zasłużyły i były grzeczne przez cały rok. Wielkim wydarzeniem jest Mikołaj w przedszkolu.

Mikołaj wręczający prezent

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Źródło: http://www.flickr.com
Organizowane przedświąteczne przyjęcie z okazji mikołajek przypada często wiele dni przed świętami. Zaczyna się moment śpiewania kolęd, przygotowania. Zaproszeni zostają mama i tata, dziadkowie i znajomi. Spotkanie z kolegami w nieco odmiennej formie, niż zwyczajny dzień powszechny sprawia, iż dzieci są bardzo pobudzone, rozradowane. Dzieci razem z wychowawcami dużo wcześniej szykują świąteczne występy dla zaproszonych, przyuczają się wierszyków, kolęd, tańców. Robienie czegoś poważnego w grupach ma pozytywny wpływ na wzajemną integrację, nie tylko pomiędzy uczniami przedszkola, ale także w relacjach z opiekunami i dorosłymi .http://www.mikolaje.pl/firma/oferta.htmliennych zobowiązań, przeżyć kilka chwil z bliskimi, pośród innych.

mikołaj

Autor: Public Information Office
Źródło: http://www.flickr.com

Familia ma nietypową okazję do ujrzenia swojego dziecka w zupełnie nowej odsłonie, podczas pokazów publicznych. Zdobywają następny pretekst do szczęścia. Takie popołudnia zbliżają mamę i tatę do swoich uciech. Na tych zebraniach, osoby odpowiedzialne za zaaranżowanie, zazwyczaj zapewniają słodki posiłek, gorące picie. Jest to jedna z niewielu okazji, do wypromowania owocnej edukacji z dziećmi, z tego powodu często planuje się kiermasze lub wystawy, na których pokazuje się prace artystyczne przedszkolaków, sprzedaje dekoracje bożonarodzeniowe. Kluczowym celem programu jest spotkanie ze świętym Mikołajem, podczas którego rozdaje się prezenty – . Dodatkowym elementem, którym charakteryhttps://www.mikolaje.pl/zedszkolu, może być wzajemne podzielenie opłatkiem i głośne śpiewanie kolęd.

Mikołaj w przedszkolu,to radosne wydarzenie w roku, towarzyszy miły i przytulny klimat, a radosne zebranie integruje tych małych i starszych i sprawi, że człowiek poczuje się lepiej.