Jaki nawilżacz pokoju sobie zafundować?

Zmniejszona wilgotność w mieszkaniu może być wywołana wielorakimi składnikami, przykładowo poprzez sezon grzewczy oraz upały. Mamy w takim przypadku do czynienia z jałowym powietrzem, które osłabia nasze włosy, skóra staje się sucha, oraz potrafimy nabawić się problemów z zatokami i koncentracją. Dla dzieci jest to specjalnie ważkie, albowiem każdy wie jak istotne jest ich słuszne działanie i rozwój.

Pingwin

Autor: Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

Nawilżanie powietrza jest konieczne głównie w okresie jesienno-zimowym, podczas gdy ocieplanie sprawia, iż powietrze w miejscu zamieszkania staje się nadzwyczaj suche. Niektórzy bezzwłocznie zauważają zmianę (ukażą się problemy z odetchnięciem, brakiem koncentracji), inni – dopiero po pewnym czasie (włosy są suche, ujawniają się problemy z cerą). Dla zainteresowanych: kliknij tu.

Na nieszczęście, ocieplanie nie jest neutralne dla zdrowia.

Sprawdź również inne archiwum treści przedstawiających omawiany temat – bez obaw – wejście za darmo (https://asterion.com.pl/oferta/), więc kliknij ten odnośnik!

Nawilżacze powietrza do pokoju dziecka występują w kilku wersjach. Te schematyczne, jak nawilżacze na grzejnik, są nieelektryczne. Są to ceramiczne lub stalowe pojemniki, żar z kaloryfera powoduje, że woda zlokalizowana w nich odparowuje, a dzięki temu – przyjemnie nawilża powietrze. Są tanie, nie eksploatują prądu, nie absorbują wiele przestrzeni, lecz mają niewielką wydajność i okrojoną przestrzeń działania. Kolejnym modelem są nawilżacze parowe – wytwarzające czułą mgiełkę. Sprawdź: .

Ich procedura działania jest łatwa i przypomina zasadę działania nawilżaczy szablonowych. Woda mieszcząca się w zbiorniku jest podgrzewana. Mgiełka jest wydzielana przez aparat do pokoju. Para jest sterylna, niewidoczna oraz łagodnie podwyższa temperaturę w pomieszczeniu. Takie nawilżacze do pokoju dziecka sprawdzą się nienagannie, bo usuwają bakterie i drobnoustroje. Ich wadą jest jednak zużywanie znacznej dawki energii elektrycznej.

Nowością na półkach sklepowych są nawilżacze ewaporacyjne, jakie wywołują chłodną mgiełkę. W miejsce podgrzewacza są wyekwipowane w bęben lub wkład z filtrem. Ich atutem jest małe zużycie energii, niemniej donośnie pracują, co może być kłopotliwe.

Jeżeli zainteresowała Cię ta tematyka, bez obaw zobacz również to użyteczne opracowanie (http://asterion.com.pl/terapia-stomatologiczna/), gdyż znajdziesz tam bardzo ciekawe informacje.

W zależności od gatunku sprzętu, na jakie się zdecydujemy, nawilżacze powietrza do pokoju dziecka kosztują w granicach od 50 do niekiedy kilu tysięcy złotych. Wybór jest potworny, niewątpliwie każdy człowiek wypatrzy coś właściwego dla siebie.

nawilżacz

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl

Biorąc pod uwagę plusy, jakie niesie za sobą używanie nawilżaczy powietrza, wskazane jest aby zdecydować się na instalację tego rodzaju sprzętu u siebie w miejscu zamieszkania. O tężyznę fizyczną najmłodszego pokolenia należy dbać ze specyficzną troską, dlatego do pokoju dziecięcego trzeba kupić nawilżacz wytwarzający czystą parę. Poprawi to stan skóry, włosów i ułatwi koncentrację, tym samym korzyści przewyższają wartość sprzętu.