Jak urządzać pokoje dzieci – nastolatków i trochę młodszych. Co jest najbardziej istotne w tej kwestii?

Meblowanie pokoju dla dziecka najkorzystniej przeprowadzać powoli. Na początku polecam kupno łóżeczka oraz komody, najlepsza jest ze zdejmowanym przewijakiem. Na początek taki zestaw, plus fotel, czy sofa zupełnie wystarczy, maluch nie musi mieć wiele, a wraz z jego dorastaniem sami przekonacie się co najbardziej potrzebuje. Wyposażcie pokój od razu także w ciepły dywan lub wykładzinę, na jakim maluch będzie mógł przebywać zanim zacznie chodzić.

Meble dla dzieci

Autor: PARA
Źródło: PARA
Wiadomo jesteśmy w stanie od razu zainwestować w odpowiednie meble dla dzieci, lecz prawda jest taka, że dziecko przykładowo 5-letnie również ma swój gust więc niekoniecznie będzie przekonane do zaproponowanych przez rodziców mebli. Pokój małego dziecka powinien być utrzymany w jasnej kolorystyce, bez zbytnio wielu akcentów oraz ozdobników. Maluch może nie czuć się komfortowo ze zbyt dużą ilością bodźców.

Wyboru mebli dla dzieci najbardziej korzystnie dokonywać z dzieckiem. Wybierzcie samodzielnie producenta, jakiego meble będą odpowiedniej jakości, stabilne, będą posiadały odpowiednio długą gwarancję a także odpowiednie atesty. Na co przewidzieć przestrzeń w pokoju? Projektujcie pomieszczenie tak, by zmieściło się tam łóżko, szafa i biurko. Zaplanujcie również jakieś miejsce na zabawki – może to być dodatkowa szafka lub regał, zależnie od wielkości danego pokoju.

Planując umeblowanie pokoju dla swojego nastoletniego dziecka, powinniśmy wziąć przede wszystkim pod uwagę gust i upodobania właściciela tego miejsca. Kolorystyka pokoju jest tak samo ważna jak młodzieżowe meble. Młodzi ludzie mają wyobraźnię i będą na pewno nieco zmieniać ustawienia i kompozycje w pokoju, ażeby co jakiś czas zmienić otaczającą go rzeczywistość. Dla młodych osób często inspiracją jest pasja. Niezłą sprawą jest ustalenie motywu przewodniego pokoju.

Odpowiednim pomysłem jest, by rodzic razem z dzieckiem wyszukał inspiracji na urządzenie pokoju, meble (meble loftowe producent) dla młodych osób muszą być przede wszystkim trwałe i w guście nastolatka. Kluczem do udanej aranżacji pokoju dla młodej osoby jest odnalezienie proporcji między elementami dorosłymi oraz dziecinnymi. Gdy rodzic preferuje mieć ułatwioną sprawę przyszłych remontów, korzystnie zasugerować neutralne meble dla młodzieży, a przestrzeń wzbogacić oraz ożywić dodatkami. To zdecydowanie świetne rozwiązanie dla rodziców i dzieci, którzy umieją pójść na kompromisy. Autor