W jaki sposób powinien wyglądać ekwipunek harcerza

Harcerstwo to zbiór ludzi, którzy współpracują ze sobą w służbie ważnym ideom. Dzięki uczestnictwie w harcerstwie dzieci zyskują naprawdę wiele. Przede wszystkim zyskują prawdziwych przyjaciół i potrafią się zintegrować. Harcerstwo uczy pomagania innym ludziom, stawania się odpowiedzialnym i usuwania ze swojego życia lęków. Każdy podopieczny jest odpowiedzialny, dodatkowo naprawdę punktualny. Podczas obozów zapoznaje się z przyrodą i obcuje z nią. Harcerstwo to również doskonała przygoda i wspomnienia, które zostaną na zawsze.

Harcerstwo

Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com
Co pewien czas, zazwyczaj podczas ferii i wakacji, przeprowadzane są obozy harcerskie. One również pomagają w usamodzielnieniu się, są lekcją patriotyzmu, w pewien sposób wychowują. Dodatkowo uczą współdziałania w zbiorowości, szacunku do innych ludzi oraz zdyscyplinowania. Obozy kształtują charakter. Harcerze potrafią dzięki nim poradzić sobie z trudnymi warunkami.

Podoba Ci się tego rodzaju wpis? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tutaj – ta witryna też bez wątpienia przypadnie Ci do gustu.

Rzecz jasna takie spotkania to nie tylko powinności, lecz także zabawa w wspólne spędzanie ciekawego czasu, np. siedzenie przy ogniu i śpiewanie.

Stałym elementem tego typu wieczorów staje się śpiewnik Ognik – klik! – obecnie najpopularniejszy wśród tej grupy. Łączy piosenki i chwyty gitarowe. Aktualnie organizacja obozu harcerskiego jest dokładnie opisywana na stronach takich wydarzeń. Jakie rzeczy jednak z pewnością powinny znajdować się w ekwipunku harcerza? Po pierwsze mundur, który jest nieodzownym elementem. W dodatku niezbędna stanie się także legitymacja.

Często uczestników prosi się o spakowanie dwóch plecaków – dużego i małego – oprócz potrzebna jest menażka, niezbędnik, jak również kubek. Noclegi niemal zawsze odbywają się w namiotach, wtedy bardzo ważny jest śpiwór i karimata. Drugi przedmiot przyda się jednakże przede wszystkim przy ognisku, gdyż do spania gwarantowane są materace. Latem pogoda może być zmienna, dlatego też należy zabrać rzeczy przeciwdeszczowe oraz cieplejsze i lekkie ubrania. Konieczny w letnich obozach jest również strój kąpielowy, coś chroniącego głowę i kremy z filtrem – tutaj.

Obozy często mają miejsce w lasach, tym samym nie wolno zapomnieć o środkach przeciw komarom. Co oczywiste należy zabrać ręcznik, potrzebne kosmetyki oraz igłę i nitkę. Powinno się mieć również latarkę i kompas. Istotne jest przekazanie wszystkich zażywanych leków opiekunom.

Nie wolno nie powiadamiać o tego typu sprawach, gdyż są naprawdę poważne.
Witryny obozów oraz organizatorzy na pewno zadbają o to, żeby każdy spakował wszystko, co potrzebne. Jeśli będziemy się tego trzymać, zdecydowanie niczego nie zapomnimy i obóz stanie się prawdziwą przyjemnością.