Z jakiego powodu małe dziewczynki lubią się bawić lalkami, najbardziej popularne lalki w naszych sklepach

Lalki od dawna są jedną z podstawowych zabawek dużej części dziewczynek. I tak jest po dziś dzień, wystarczy udać się do pierwszego z brzegu sklepu z zabawkami i przejrzeć półki dedykowane dziewczynkom. Zresztą we współczesnej kulturze panuje powszechne przekonanie, że chłopakom przypisuje się samochody oraz pistolety, a dziewczynkom zdecydowanie lalki.

zabawki

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze lalki wykonywane były z materiałów i drewna, niektóre z nich były przepięknymi dziełami rękodzielniczymi, które do dnia dzisiejszego można spotkać w niejednym muzeum. Wynalezienie plastików dało wytwórcom całkowicie nowe możliwości, dzisiejsze lalki wykonuje się z wysokiej jakości plastików oraz gumy. Zresztą mają być wygląd zupełnie inny niż te sprzed wielu lat. Obecne lalki są eleganckie, modnie ubrane i uczesane, mają również wiele dodatków, i nie zawsze są to wózki. W zestawy lalek wchodzą kompletnie wyposażone domki, auta, sprzęt domowy, a w niektórych kolekcjach mogą się także pojawić męscy towarzysze.

Jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych lalek stała się lalka barbie (przeczytaj więcej). Pierwszy raz ją wyprodukowano kilkadziesiąt lat temu i przez ten okres czasu została najpopularniejszą chyba lalką na całym świecie.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Zatem będą przydatne ekstra źródła, które dostarczą Ci masę szczegółów na ten temat. Zapraszamy zatem do kliknięcia w poniższy link.

Śniły o niej i nadal śnią tysiące małych i dużych dziewczynek na całym świecie, w sprzedaży występuje ona w wielu wersjach i z wieloma różnymi dodatkami, przykładowo takimi jak barbie gry.

dziewczęce zabawy

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Wytwórcy innych lalek chcą choć odrobinę urwać z tego wielkiego lalkowego interesu, i częściowo im się to udaje. Przykładem może tu być lalka arielka, mająca ogromne wsparcie największego producenta bajek na świecie, to znaczy Disneya. Lalki które przedstawiają dziewczynki z rybimi ogonami dobrze się sprzedają, lecz póki co do popularności barbie im jeszcze daleko. Podobnie sprawa się ma w przypadku lalek wzorowanych w oparciu o filmowe bohaterki. Na przykład lalki monster high , przedstawiające postacie z tego właśnie filmu można kupić w wielu sklepach, lecz też różnie bywa z ich popularnością.