Z jakiego powodu małe dziewczynki lubią się bawić lalkami, najbardziej popularne lalki w naszych sklepach

Lalki od dawna są jedną z podstawowych zabawek dużej części dziewczynek. I tak jest po dziś dzień, wystarczy udać się do pierwszego z brzegu sklepu z zabawkami i przejrzeć półki dedykowane dziewczynkom. Zresztą we współczesnej kulturze panuje powszechne przekonanie, że chłopakom przypisuje się samochody oraz pistolety, a dziewczynkom zdecydowanie lalki.

zabawki

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze lalki wykonywane były z materiałów i drewna, niektóre z nich były przepięknymi dziełami rękodzielniczymi, które do dnia dzisiejszego można spotkać w niejednym muzeum.

Namawiamy Cię do przeczytania kolejnego wpisu na podobny temat – tam znajdziesz dodatkowe wiadomości. Więc idź do serwisu atrakcje w gdańsku i ciesz się do woli.

Wynalezienie plastików dało wytwórcom całkowicie nowe możliwości, dzisiejsze lalki wykonuje się z wysokiej jakości plastików oraz gumy. Zresztą mają być wygląd zupełnie inny niż te sprzed wielu lat. Obecne lalki są eleganckie, modnie ubrane i uczesane, mają również wiele dodatków, i nie zawsze są to wózki. W zestawy lalek wchodzą kompletnie wyposażone domki, auta, sprzęt domowy, a w niektórych kolekcjach mogą się także pojawić męscy towarzysze.

Jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych lalek stała się lalka barbie (przeczytaj więcej). Pierwszy raz ją wyprodukowano kilkadziesiąt lat temu i przez ten okres czasu została najpopularniejszą chyba lalką na całym świecie. Śniły o niej i nadal śnią tysiące małych i dużych dziewczynek na całym świecie, w sprzedaży występuje ona w wielu wersjach i z wieloma różnymi dodatkami, przykładowo takimi jak barbie gry.

dziewczęce zabawy

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Wytwórcy innych lalek chcą choć odrobinę urwać z tego wielkiego lalkowego interesu, i częściowo im się to udaje. Przykładem może tu być lalka arielka, mająca ogromne wsparcie największego producenta bajek na świecie, to znaczy Disneya. Lalki które przedstawiają dziewczynki z rybimi ogonami dobrze się sprzedają, lecz póki co do popularności barbie im jeszcze daleko. Podobnie sprawa się ma w przypadku lalek wzorowanych w oparciu o filmowe bohaterki. Na przykład lalki monster high , przedstawiające postacie z tego właśnie filmu można kupić w wielu sklepach, lecz też różnie bywa z ich popularnością.