W jaki sposób uruchomić płatne miejsca do parkowania – krok po kroku

Każdego roku ilość pojazdów wzrasta, natomiast punktów parkingowych ciągle brak. Owa tendencja dostrzegalna jest zwłaszcza w większych miastach.
Dysponując placem w należytej lokalizacji, należy zastanowić się nad założeniem miejsc parkingowych.

parking

Autor: Blake Dot A
Źródło: http://www.flickr.com
Rozróżnić można 2 podstawowe warianty miejsc parkingowych, to znaczy parkingi pilnowane i parkingi nie ochraniane. Dosyć często biznesmeni prowadzący parking strzeżony opłacają polisę OC za potencjalne szkody powstałe w toku realizowania usługi parkingowej. Niestrzeżone parkingi umiejscowione są zaś w większości wypadków przy galeriach handlowych, bazarach, aerodromach a także innych podobnych miejscach, gdzie wóz zostawia się na kilka godzin uiszczając wyłącznie za miejsce .

Masz ochotę chłonąć dalej wciągającą lekturę? Więc nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj dywan do szkoły na kolejnej stronie.

W przypadku niestrzeżonych parkingów zarządca parkingu nie poniesie obciążeń za możliwe uszczerbki wyrządzone w trakcie usługi przechowywania czterokołowca.

kobieta w ciazy

Autor: NNelumba
Źródło: http://www.flickr.com
Otwarcie parkingu nie łączy się z niezbędnością zdobycia jakichkolwiek specjalnych koncesji. Najważniejszym wymogiem przy uruchamianiu parkingu będzie tytuł własności należytego obszaru, na którym mogły będą stać czterokołowce. Najogromniejszym powodzeniem cieszą się obręby w środku miasta czy też znaczących osiedli. Niemniej jednak posiadając miejsce w niedalekim sąsiedztwie wyżej przytoczonych punktów, także będziemy mogli liczyć na powodzenie. Biznesmen może być właścicielem obszaru dedykowanego na parking czy też jego najemcą. Ważne, aby przeznaczenie działki było bezkonfliktowe z planem zagospodarowania przestrzennego – jeśli ów opracowano.

W wypadku prowadzenia chronionego parkingu wskazane jest wykupić ubezpieczenie OC. Polisa takowa obejmie szkody w autach pozostawionych na parkingu chronionym zgodnie z kierowców regulaminem.