Kostiumy karnawałowe dla pociech – jakim sposobem je zrobić samodzielnie w domu i nie wydać wysokiej kwoty?

Karnawał to z reguły czas zabaw w przedszkolach i szkołach. Dużą popularnością charakteryzują się głównie bale przebierańców. Każde dziecko chce włożyć najbardziej oryginalny kostium. Rzecz jasna, rodzic może zdecydować się na kupno lub wypożyczenie gotowego kostiumu.

Oferta rynku jest pod tym względem szeroka, jednak niekiedy wskazane jest zastanowić się nad samodzielnym zrobieniem kostiumu, co jest bardzo dużą oszczędnością pieniędzy i pozwala na zastosowanie pokładów własnej kreatywności.

Więc jak w takim przypadku zdobyć stroje na karnawał dla dzieci ?
Pierwszym krokiem powinno być naturalnie przedyskutowanie z dzieckiem najlepszego rozwiązania. Maluch może mieć swoje plany i na przykład chcieć wystąpić w kostiumie konkretnego super bohatera, zwierzątka czy księżniczki. Absolutnie trzeba wziąć pragnienia pociechy pod uwagę, a jeśli nie jest możliwa realizacja jego potrzeb, zaoferować inne, równie interesujące alternatywy. Co więcej, w ten sposób uczy się dziecko, że można wykorzystać dostępne przedmioty, żeby stworzyć coś co będzie bardzo atrakcyjne.

Skoro opisywana kwestia Cię ciekawi i musisz ją poznać lepiej, więcej przeczytasz tutaj (http://www.impuls.waw.pl) – to trochę inny punkt widzenia na tę sprawę.

Wspólne przygotowywanie kostiumu może być świetną zabawą i pomocną lekcją.

Kiedy szukamy przebrań karnawałowych warto też sprawdzić takie adresy jak ten: Kostiumy karnawałowe dla dzieci są dla rodziców zazwyczaj okazją, aby „wyżyć” się artystycznie. Jeżeli posiada się maszynę do szycia, można zastanowić się nad uszyciem odpowiedniego kostiumu, nawet jeżeli nigdy się maszyny niż używało lub nie ma się dużego doświadczenia. W Internecie jest sporo interesujących blogów, na których można odnaleźć wskazówki dotyczące szycia, tym samym odszukanie niezbędnych informacji nie powinno nastręczyć poważnych problemów.

W dodatku, za suknię dla księżniczki bądź wróżki może służyć stara sukienka mamy, stosownie przycięta i podpięta agrafkami bądź paskiem. Do tego wystarczy przygotować różdżkę z kolorowego papieru i tektury oraz udekorować ją dostępnymi w pasmanteriach koralikami czy kryształkami.

Interesującym pomysłem na wykonanie łatwego stroju jest przebranie anioła. Białe prześcieradło może z powodzeniem pełnić rolę sukni anioła. Skrzydła z kolei można zrobić wycinając ich kształt w tekturze oraz malując je na biało lub przyklejając do nich pióra. Alternatyw jest rzeczywiście bardzo wiele, dlatego trzeba tylko uruchomić własną wyobraźnię, a wynik może okazać się zachwycający. Dodatkowe informacje zdobędziesz sprawdzając tę stronę