Na co kierować uwagę planując przydomowy ogród?

Myśląc o własnym ogródku, każdy ma przed oczyma zupełnie inny obrazek. Do dyrektywy mamy dużo ogrodowych stylów z jakich można czerpać.
Dostępnych jest bezlik roślin, sprzętów ogrodowych czy też dodatków takich jak dla przykładu zabawki ogrodowe dla dzieci – spośród których każdy może wybrać dokładnie to, na co ma chrapkę.

trampolina

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
disney

Autor: Steven & Courtney Johnson & Horwitz
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ulegnij presji otoczenia, tylko rozważ co podoba się Tobie.

Pragnę zaprosić Cię na moje www. To świeża witryna, która posiada wiele interesujących artykułów. Fantastycznie będzie także, jeśli zostawisz opinię.

Czy wolisz swobodne rustykalne nasadzenia, czy też w wyższym stopniu pociąga Cię styl geometryczny, a może styl pałacowy? Jedyne na co musisz zwracać baczność, to czy styl ogrodu jaki wyłoniłeś, będzie pasował do wizerunku budynku jak też otoczenia. Współczesna willa, geometryczna, będzie gryzła się z bliskością łąk bądź drewnianych płotów.

zabawki ogrodowe dla dzieci

Autor: mac_filko
Źródło: http://www.flickr.com
Będąc przy tym problemie, powinniśmy kierować uwagę, jak bardzo aroganccy jesteśmy, nierzadko nie ceniąc tego co mamy. Jak częstokroć można zaobserwować odgradzanie się murem z betonu, pomimo iż nabyliśmy parcelę w ładnym lesie, czy też budowanie domku nadzwyczaj nowoczesnego – pomimo, że pasowałby tu korzystniej niewielki, biały dworek z dachem z klasycznie ładnej, glinianej dachówki oraz drewnianym gankiem. Doceńmy przeto to co mamy, wsłuchajmy się uważnie w swój wewnętrzny głos oraz ceńmy otoczenie.

Ogródek ma stanowić zielony przytułek, zależnie od naszych upodobań miejsce konwentów z kolegami, samotnego relaksu, uprawy jarzyn, będzie nierzadko miejscem zabaw z latoroślami, miejscem obserwacji natury bądź miłego odpoczynku. Spytaj więc samego siebie – co lubisz robić? Czego oczekujesz od ogródka? Następnie możemy zacząć planować ogródek swoich marzeń.