Czym zająć latorośl w mieszkaniu? – sugestie zabaw

Jeżeli jedyną odmianą rozrywki w domku, którą wybiera twe dziecko jest oglądanie telewizji – zainspiruj je do zabaw! Oto sugestie zabaw dla maluchów w mieszkaniu.
Choć maluchy niekoniecznie zawsze słuchają własnych rodzicieli, świetnie ich naśladują.

samochody

Autor: Eden, Janine and Jim
Źródło: http://www.flickr.com
kanapa w pokoju dziecięcym

Autor: lynn-anne bruns
Źródło: http://www.flickr.com
Tę skłonność łatwo możemy przekuć w naukę.

Ekscytujący artykuł? Jeśli tak sądzisz, wcześniejsza strona (http://www.talentum.pl/korepetycje-online/) także stanowi godne uwagi źródło informacji, które nawiązuje do omawianej kwestii.

Chłopcy niezwykle ochoczo wypełniać będą z tatą typowo męskie zadania powiązane z majsterkowaniem. Zaangażowanie chłopca w drobne naprawy pomoże mu przyswoić potrzebne umiejętności a także da możliwość, aby czuć ważnym. Wspólnymi mocami warto zmajstrować zrobiony z drewna wieszak na klucze. Malutkim majsterkowiczom zlećmy wtenczas mniej skomplikowane prace. Nie ma to jak edukacja przez zabawę.

Dziewczęcia z kolei entuzjastycznie parodiują upiększające zabiegi mam. Już kilkulatki kradną szminkę bądź buty na obcasie swych matek. Warto wykorzystać owo naturalne zaciekawienie. Można dla przykładu zaaranżować dla młodej kobiety pokaz mody. Takiego rodzaju działania pomogą rozwinąć kreatywność a także zmysł organizacyjny. Newralgiczne jednak, by od samego początku córeczka brała udział w przygotowaniach. Wspólnymi siłami postanówcie które kostiumy zademonstrujecie, w którym miejscu odbędzie się popis, jak upiększycie miejsce i co przygotujecie na przekąskę. Część dodatków do kostiumów powinniśmy zrobić osobiście. Przystrojona mazakami biżuteria z papieru może być doskonałym dopełnieniem kolekcji. Dodatki można stworzyć także z masy papierowej.

Do makijażu spożytkujcie kosmetyki dostosowane do malowania twarzy. Zarówno farby jak także ołówki do ozdabiania twarzy są zupełnie nieszkodliwe dla skóry dziecka, bez trudu się je nakłada a także również bez kłopotu spłukuje.