Jaki produkt byłby najlepszy na zmiejszenie dyskomfortu podczas ząbkowania?

Objawy ząbkowania u niemowlaków mogą spędzić sen z powiek każdemu rodzicowi. W czasie, gdy małemu dziecku rosną ząbki, pojawia się m.in. ślinotok czy stan podgorączkowy.

Ekoj

Źródło: ekoj.pl
Sam maluch natomiast staje się dość płaczliwy oraz marudny. Aby ulżyć takiemu małemu bobasowi, warto będzie wykorzystać szczególnie żele na ząbkowanie, jakie są do kupienia dosłownie w dowolnej aptece. Najlepszy żel musi zawierać w swoim składzie mieszanki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Tego typu towary wielokrotnie zawierają znieczulające, łagodzące ból roślinne ekstrakty. Doskonale sprawdzą się również żele ochładzające na rozpulchnione, zaczerwienione dziąsła mniejszych dzieci. Niestety niełatwo skrupulatnie ustalić chwilę, gdy powinny rozpocząć pojawiać się u niemowląt pierwsze zauważalne mleczaki.
W większej części wypadków pierwsze ząbkowanie rozpoczyna się u dzieci przypuszczalnie między 5 a 8 miesiącem życia, jednak także kilkumiesięczne odchylenie od wspomnianego przedziału wydaje się normalne. Przedwczesne lub trochę opóźnione ząbkowanie to często sprawa genetyczna. Gdy słyszy się płacz dziecka, wielu rodziców nie jest pewna, czy występuje właśnie pierwsza faza bolesnego ząbkowania. Odczuwany przez nich wtedy dyskomfort budzi w nich niepokój. Dostępne w aptekach środki na ząbkowanie mogą być proponowane w formie żelu, ale niektóre lekarstwa mogą być również oferowane jako maść lub balsam czy też płyn.

Jeżeli masz ochotę zdobyć więcej informacji na omawiany temat, to odnajdziesz je zapewne po przejściu do serwisu www (http://placezabaw.com.pl/), gdzie są one bardzo dokładnie opisane.

Zazwyczaj większość tego typu preparatów jest dostępna w formie żelu. Ząbkowaniu może towarzyszyć podwyższona temperatura ciała dziecka.

Jeżeli jednak temperatura nie jest większa niż trzydziestu ośmiu stopni, to nie należy się niepokoić. Jeśli jednak jest ona wyższa oraz dziecko np. wymiotuje, to należy porozmawiać z doktorem.