Czy wiek dziecka ma znaczenie prze wyborze zabawek ogrodowych?

Ogródek pozwala nam na zorganizowanie niewielkiego placu zabaw, który będzie olbrzymią frajdą dla najmłodszych. Zabawa na wolnym powietrzu jest bardzo ważnym elementem życia dzieciaka podobnie jak spanie czy też cykliczne posiłki.
Rodzice muszą usuwać pośród atrakcji dzieci komputer a taki czas przeznaczyć na wspólną zabawę na powietrzu.

potomstwo

Autor: Chris_Parfitt
Źródło: http://www.flickr.com
Taka aktywność zezwala najmłodszym szybciej rozwijać się. Wtedy taki maluch biega, wspina się i buduje zamki z piasku. Poza tym może rozwijać również koordynację ruchowo-wzrokową, wyobraźnię i pomysłowość. Zabawa w ogródku również zezwala na zdobywanie nowych umiejętność. Znakomicie dotlenia organizm i powiększa odporność najmłodszych. Nim wybierzemy zabawki ogrodowe musimy przygotować odpowiednie miejsce w ogrodzie. Miejsce, w którym będą bawiły się nasze dzieciaki powinno być bezpieczne oraz nie powinno być tam za wiele słońca. Ponadto tego typu stanowisko powinno być równe a na trawniku nie może być kamieni albo dziur. Należy wyeliminować wszystkie elementy groźne, wszystkie kolczaste roślinny oraz wystające z ziemi korzenie.
zabawki ogrodowe

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl
Rodzaje ogrodowych zabawek uzależnione są przede wszystkim od wieku dzieciaka. Dla małych dzieciaków 1,5 i dwuletnich będą doskonałe piaskownice z zestawem wiaderek, zjeżdżalnie i huśtawki, na których maluchy bardzo lubią się huśtać.

Przejdź na naszą witrynę i czytaj tu następne interesujące treści na ten temat. W razie jakiś pytań z radością rozwiążemy wszystkie Twe wątpliwości.

Jeśli chodzi o zjeżdżalnie, moglibyśmy dzisiaj nabyć różne ich rodzaje. Wszystko uwarunkowane jest od wieku dziecka a także od miejsca w naszym ogrodzie, w którym zamierzamy postawić zjeżdżalnię. Wybierając tą zabawkę ogrodową powinniśmy zwracać uwagę na stabilność i wytrzymałość zjeżdżalni. Zjeżdżalnia powinna być zaopatrzona w szerokie antypoślizgowe schodki, które będą ułatwiać wspinaczkę małym dzieciom.

Powinna być także zaopatrzona w szerokie poręcze, na których dziecko będzie się opierało oraz będzie mogło się ich przytrzymać. Dla dzieciaków starszych powyżej 3 lat doskonałym wyjściem będą zabawki do wspinania i zjeżdżalnie.