W jaki sposób „po godzinach” dorobić do pensji?

Kiedy brakuje ci gotówki, mógłbyś spróbować co nieco dorobić. Sugerujemy, gdzie należy wypatrywać dodatkowego zarobku.
Na początek powinieneś wiedzieć, co potrafisz, w czym jesteś dobry i jak mógłbyś „przekuć” to w zarobek.

Apteka

Autor: Monika
Źródło: http://www.flickr.com
Uczysz w liceum liceum mokotów francuskiego? Po godzinach w szkole mógłbyś zająć się na przykład tłumaczeniem tekstów czy udzielać prywatnych lekcji (kiedy w mieszkaniu nie masz należytych warunków, to mogą to być korepetycje z dojazdem do słuchacza). Student informatyki z kolei z powodzeniem może udzielać lekcji ze swojej dziedziny.
składanie łóżka

Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak dorabiać mógłbyś sobie także w innej branży niż twoja praca zawodowa, o ile czujesz się na siłach. Być może ukończyłeś jakieś warsztaty i wiedzę tę mógłbyś zastosować w praktyce? Czy też od lat się czymś interesowałeś i jesteś w tym faktycznie dobry? Nie ulega jednakże kwestii, iż w najlepszej sytuacji będą osoby, jakie mogą brać zlecenia zgodne z ich fachem, dla przykładu pedagodzy, informatycy, dziennikarze, księgowi, doradcy, medycy etc. Niemniej jednak we współczesnych czasach nawet prowadzenie bloga może być intratnym zajęciem. Istotne, by wpisy były interesujące oraz regularne. Lubisz kucharzyć? Możesz wypiekać ciasta na zlecenie albo dorobić w cateringowej firmie. Masz zdolności manualne? Możesz wykonywać krawieckie poprawki czy sprzedawać rękodzieło. Doskonale idzie ci pisanie? Rozważ świadczenie takich usług jak poprawki treści.

Lecz dorobić można też w sposób o wiele prostszy, dla przykładu oferując pomoc przy odrabianiu prac domowych, robiąc zakupy osobom starszym, rozdając ulotki, promując rozmaite artykuły jako hostessa bądź pilnując maluchów.