W jaki sposób dobrać pierwszy tornister dla naszego potomka? Na jakie elementy zwracać uwagę?

Pójście do pierwszej szkoły jest ogromnym przeżyciem dla dziecka i jego rodziców. Sam wybór elementów jego wyprawki jest radością dla malca, a wyzwaniem dla jego opiekunów. Najbardziej wymagającym elementem przy jej kompletowaniu jest tornister.

Źle dobrany tornister może nawet zrobić krzywdę dziecku. Warto zatem poświęcić wystarczająco dużo czasu na wybór perfekcyjnego plecaka.
Ostatnio coraz bardziej popularne stają się plecaki na kółkach. To świetny wybór! Przeszkodą jest w sumie tylko jedno: rodzaj drogi do szkoły. Tornister jest niewygodny na nierównej drodze. Może się na niej bardzo często się przewracać. Wówczas na pewno lepiej zdecydować się na klasyczny zakup.

Choć niektóre osoby wolą miękkie plecaki, lekarze rekomendują raczej tornistry, bo posiadają sztywną ramę, co nie zaszkodzi plecom dziecka. Miękki plecak też może mieć sztywny tył, ale nie w całości i to nie jest polecane dla malca. Kolejną rzeczą, na którą powinno się zwrócić uwagę, są szelki. Powinniśmy wybrać regulowane i szerokie. Nie powinny się zsuwać z ramion. Warto zwrócić także uwagę na dostosowywany pas na biodra.

Jeżeli opisywana problematyka jest dla Ciebie użyteczna, sprawdź poza tym więcej treści na ten temat (http://www.protlumaczenia.eu/tlumacz-przysiegly-gizycko/) tu – te informacje również nie powinny pozostać pominięte!

Odciąża on kręgosłup pociechy, co jest wyjątkowo ważne przy noszeniu ciężkiego plecaka. Ile kieszeni musi mieć tornister? Co najmniej dwie, czyli główną komorę i kieszeń na piórnik, niewielkie przyrządy i drugie śniadanie.

Reszta już zależy od indywidualnych potrzeb. Powinniśmy również mieć na uwadze, że spakowany tornister nie może ważyć więcej niż 15% wagi ciała dziecka. Z tego powodu przy zakupie, naprawdę powinno się zwracać uwagę ciężar produktu tak jak na rodzaj materiału. W polskim klimacie najlepiej, by był lekki, wodoodporny i miał odblaski. Ich obecność zwiększa i komfort, i bezpieczeństwo dziecka.
klocki - fotografijka

Autor: mac_filko
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo ważne jest też to, by tornister po prostu podobał się naszemu pierwszoklasiście.

To wpływa na wiele rzeczy, nawet na ochotę do chodzenia do szkoły. Modny plecak może nawet pomagać w zawiązywaniu przyjaźni! Także dlatego koniecznie zabierzmy swojego potomka na zakupy, aby naprawdę cieszył się ze swojego nowego plecaka.