Których obcych języków warto się uczyć?

Nie jest niczym nowym, że znajomość angielskiego jest współcześnie bezdyskusyjnym minimum, o ile zależy nam na należytym zawodowym rozwoju. Nadszedł jednakże czas, iż władanie tym językiem nie wyróżnia nas z tłumu, dlatego powinniśmy poznać tzw.

„języki przyszłości”. Z językiem angielskim spotykamy się dziś niemalże od najmłodszych lat. Jego znajomość stała się bardziej obowiązkiem aniżeli opcją. Ażeby zdołać się wyróżnić na dzisiejszym rynku pracy powinniśmy więc zaimponować potencjalnym chlebodawcom znajomością co najmniej jeszcze jednego języka . Rozwijając swe możliwości lingwistyczne, inwestujemy w siebie – nigdy na tym nie stracimy.
Wyprawka

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli nie masz daru do nauki paru języków równocześnie, oprócz angielskiego należy próbować nauczyć się języka, który może się nam przydać w rozwoju kariery zawodowej. Niekoniecznie musi to być przykładowo niemiecki czy hiszpański – te także są już na tyle modne, że nie pozwolą nam się wyróżnić. Który język więc wybrać? Podług najnowszych badań w nieodległej przyszłości najbardziej pomocna może się okazać znajomość języków mało znanych. Może nam to zagwarantować dużą pensję. Jednym z takowych języków jest na pewno język japoński Poznań jest miastem, w którym znajdziemy już szkoły językowe proponujące naukę owego języka. Coraz to w wyższym stopniu popularna staje się także nauka (matura informatyka Maurycy Gast ) języka chińskiego. Dzieje się tak między innymi z tej przyczyny, że kraj ten jest pewnym z najszybciej rozwijających się państw na całym świecie.

Znajomość języka chińskiego może się już niezadługo najzwyczajniej opłacić. Prędki rozwój gospodarki chińskiej – a co się z tym łączy rozprzestrzenianie się tego języka – na pewno nie przejdzie obojętnie wobec światowego rynku pracy.