Jak kształcić bawiąc się z dzieckiem?

Dzieciątko poznaje świat od pierwszych sekund swojego życia. Od najbliższej rodziny – rodziców jak też dziadków – będzie zależeć, jak intensywny jak też pożyteczny będzie kontakt potomka z otoczeniem.

robot z wózkiem na zakupy

Źródło: flickr.com
Czteromiesięczny niemowlak znakomicie rozpoznaje twarze i głosy, więc nie lekceważmy tego: zaprezentujmy się maluchowi odpowiednio i nawiążmy z nim bliski kontakt. Nie możesz tego robić wbrew berbeciowi. Jeśli konkretnego dnia czuje bojaźń przed brodatym dziadziem, lepiej zaczekać, aż będzie przyjaźniej usposobione. Może potrwać to kilka dni, a czasami zaledwie kilka godzin.
Jak w takim wieku wyglądać może edukacja poprzez zabawę? Na przykład zmysł dotyku pozwolą kształtować zabaweczki o urozmaiconej fakturze a także kształtach. Wszelkiego rodzaju maskotki albo klocki, mające należyte atesty. Jeżeli podajemy maluchowi domowe rzeczy, nie powinny posiadać żadnych sznurków, ostrych krańców ani niewielkich oraz łamliwych elementów (po obadaniu obiektu dłonią następuje dalszy etap rozpoznania – wetknięcie do ust). Wzrok stymulują obiekty o intensywnych barwach, dla przykładu karuzele nad łóżeczkiem.

Ta wskazówka z witryny (www.varsovia.edu.pl/) zapewni Ci to, że poznasz wiele bardzo użytecznych materiałów – to trochę inny punkt widzenia na tego typu problematykę.

Słuch kształtują interesujące brzmienia – do zabawy mogą służyć grzechotki i pozytywki, lecz zanim zakupimy zabawkę, upewnijmy się, iż dźwięk nie jest zbyt głośny.

akcesoria - malunek

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
edukacja
Musimy pamiętać, iż zabawki błyskawicznie nudzą się i powinniśmy je zmieniać. Te same akcesoria wyjmowane po pewnym okresie z półeczki będą odbierane jako nowe i znowu uczą jak też bawią.

Zabawa z maluchem to duże wyzwanie. Dziadkowie mogą tutaj wesprzeć rodziców (na przykład ośmielając berbecia do powtarzania sylab, naśladowania odgłosów zwierząt).