Niejeden rodzic jest świadom tego, że najważniejsze zadanie naszego dziecka to uczyć się, aby za kilkanaście lat żyło mu się lepiej

Znaczny procent rodziców, którzy wychowują już dzisiaj potomstwo, ma w pamięci trudne czasy komunizmu. Z tego powodu dla swoich maluchów pragną innego życia.

Lekkostrawne święta

Autor: Dafi
Źródło: Dafi

ebook

Autor: bfishadow
Źródło: http://www.flickr.com
Edukacja jest ważna dla każdego, kto ma ochotę się rozwijać. Dzieci zazwyczaj nie zdają sobie z tego sprawy. Nie rozumieją, że ciężka praca i nauka – talentum korepetycje francuski online potem przyniosą zyski. Nie rozumieją, że dzięki temu szybciej będą mogli w przyszłości znaleźć pracę. To zwykle rodzice muszą zatroszczyć się o to, żeby ich latorośle mogły się uczyć już od przedszkola. Nie na darmo mówi się przecież, że czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Piękne w tym wszystkim wydaje się być to, że umysł brzdąca jest niezwykle chłonny. Może on uczyć się choćby przez zabawę oraz dużo rzeczy zapamiętywać w mgnieniu oka. Wobec tego powinniśmy posłać malucha na angielski. Ten język przyda mu się wszędzie — w podróżach oraz w pracy. Dziś popularny staje się także chiński. Trzeba to też rozważyć. Trzeba też wnikliwie obserwować naszego smyka. Jeżeli na przykład pokazuje zdolności matematyczne, to warto go zapisać na kółko matematyczne. Jeśli lubi zajmować się zwierzętami, to może trzeba pomyśleć o dodatkowych zajęciach z biologii. Nieważne w sumie, kim zostanie nasza pociecha w dorosłym życiu — może weterynarzem albo astronautką.

Ważne, abyśmy wierzyli w swe dziecko i stale je wspierali. Powinniśmy także inwestować w jego przeróżne pomysły i zajęcia. Dajmy mu popróbować różnych rzeczy, nawet gdyby z niektórych miało potem zrezygnować.