Niecodzienny sukces normalnej zabawki. Dlaczego ta bajka i ta postać są tak bardzo popularne, co na to wpływa?

Dzieci uwielbiają bajki, wspaniałych bohaterów, którzy są wyposażeni w nadprzyrodzone moce. Czasem jest to heros, a od czasu do czasu zwyczajny, ale jakże piękny koń. Taką postacią jest na pewno my little pony, a możemy obejrzeć w animowanym serialu, który jest podrukowany przez Hasbro Studio w USA. Serial bazuje na serii zabawek, które osiągnęły znaczną popularność.

zabawka My Little Pony

Autor: JD Hancock
Źródło: http://www.flickr.com
Serial ceniony jest za rzeczy humorystyczne oraz edukacyjny charakter. Chociaż prawda jest, iż został stworzony dla małych dziewczynek, to jednocześnie zyskał także znaczne grono fanów w wieku nastoletnim, a nawet studenckim, głównie mężczyzn. Niektórych może zastanawiać powodzenie w tego typu grupie wiekowej, jednak przyczynami tego rosnącego zainteresowania są wyraźne sylwetki, wspaniałe ucharakteryzowane, wyrazisty styl animacji bazującej na znanym programie Adobe Flash.

maskotka My Little Pony

Autor: Ben Scholzen
Źródło: http://www.flickr.com

Ważne są też motywy, które zostały docenione przez starszych odbiorców.

W tym tekście znajdziesz zajmujące informacje, lecz odszukaj także inne materiały na ten temat. Zapewne będą interesujące.

Poza tym, konkretne elementy serialu stały się składowa tak zwanej kultury remiksu i stworzyły podstawy wielu różnorodnych memów internetowych. Jednocześnie w identycznym sensie stworzone zostały przez miłośników serialu kawałki muzyczne czy opowiadania fan fiction. W jaki sposób więc prezentuje sięfabuła tego serialu, skoro cieszy się tak znacznym zainteresowaniem. Twilight Sparkle to młody jednorożec, który lubi magię i stara się zgłębić tą wiedzę. Ma ku temu talent, ponieważ uczy się pod okiem księżniczki Celestii, rządzącej królestwem – Equestrią. W wykonywaniu obowiązków i powinności młodej adeptki magii wpiera mały smok Spike. W końcu jednakowoż przychodzi czas na poznanie najbardziej wspaniałej magii, jaką daje przyjaźń.

W takim celu księżniczka posyła podopieczną do miasteczka Ponyville, w którym Twilight ma za zadanie algorytm euklidesa excel znaleźć sobie przyjaciół i uczyć się o przyjaźni tak, żeby przynajmniej raz w tygodniu zdać raport, czego się nauczyła. Od czasu do czasu staje również do walki z siłami ciemności, a są nimi m.in. Księżycowa Czarownica, Discord a także Królowa Podmieńców Chrysalis. Do walki z nimi musi spożytkować nie tylko własną wiedzę, ale także tak zwane Klejnoty Harmonii oraz magię przyjaźni. Po okresie nauki w Ponyville, Twilight dzięki napisaniu swojego pierwszego zaklęcia zamieniła się w alikorna i stała się księżniczką. Jak widać więc, my little pony to nie jest zwykła bajka, płynie z niej morał. Więcej odnośnie tematu: zabawka My Little Pony.