Kawałek własnej natury

Wszyscy kojarzymy tytuł „Tajemniczy ogród”, to wspaniała książka, która przedstawia, że świeże powietrze i praca w ogrodzie, potrafią zdziałać cuda. Ogród jest wspaniałym miejscem, w którym można pozbyć się wszelkich problemów, zdystansować się. Praca przy roślinach odpręża i zazwyczaj pomaga w rozwiązaniu całkowicie nie związanych z ogrodem spraw. Kiedy ogród okaże się naszą pasją, na sto procent tego nie pożałujemy. Ale, jeśli chcielibyśmy, żeby rzeczywiście ogród stał się naszą pasją, to będzie trzeba trochę na temat ogrodu poczytać. Jeżeli mamy kawałek ziemi, dobrze dowiedzieć się czy jest to gleba kwasowa czy zasadowa, żebyśmy dowiedzieli się, jak ją uprawiać.

hibiskus w moim ogrodzie

Autor: Ron Cogswell
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nigdy wcześniej nie robiliśmy nic na działce, to dobrze spytać kogoś, kto już jest prawdziwym pasjonatem ogrodu lub samodzielnie metodą prób i błędów szukać odpowiednich metod. Ogród to wyzwanie, które nie daje szansy na „nie chce mi się”. Każdego dnia musimy go doglądać, a przed okresem jesienno-zimowym odpowiednio wszystko zabezpieczyć. Więcej na temat pielęgnowania roślin w tym miejscu –
Wśród roślin w ogrodzie

Uwielbiamy ogrody za to, że są takie różnobarwne, a przy tym można się tam świetnie zrelaksować (to akurat może się przydać: więcej na tej stronie). Zwłaszcza te wypełnione kwiatami różnej maści. Ale, kiedy widzimy wspaniały ogród www.zielonaprzestrzen.pl poza zachwycaniem się nad tym jak dany gród jest wypielęgnowany, powinniśmy zachwycić się tym, że ktoś musiał poświęcić takiemu miejscu wiele pracy. Za każdym pięknym jak i za zaniedbanym ogrodem stoi jego właściciel. Nie zawsze w ogrodzie wszystko wygląda tak, jak dana osoba sobie zaplanowała, ale jeżeli systematycznie pracuje się w swoim ogródku, to efekt na sto procent będzie godny podziwu. Jeżeli chodzi o ogród www.zielonaprzestrzen.pl/ warzywny miarą umiejętności ogrodnika są jego zbiory.

Jeżeli w okresie letnim możemy jeść swoją sałatę, rzodkiewkę, szczypior, to ogrodnik spisał się na medal. Bywa, że niektóre nasionka nie wchodzą, bo najprawdopodobniej spadły na nie do końca właściwą glebę. Jednak dzięki corocznym spostrzeżeniom po pewnym czasie uda się mieć nasze wymarzone plony. Jednak, jeżeli rzeczywiście chcemy, żeby nasz ogród zrobił wrażenie na nas samych to po prostu musimy wziąć się w garść i działać. Nieważne czy pobrudzimy paznokcie przez dwie pary rękawiczek.