Czym jest florystyka, a czym inne definicje, jak bukieciarstwo czy ikebana? Jaka jest między nimi różnica? Co o tym myśleć?

Co to jest florystyka? Jest to dział botaniki, a konkretniej ujmując geografii roślin i geobotaniki, jakiego zadanie jest inwentaryzacja flory dla ustalania spisu gatunków roślin wraz z określeniem ich stanowisk na konkretnym obszarze. Jesteśmy w stanie również powiedzieć, że zajmuje się badaniem zasięgów roślin, a także grupowaniem roślin na podstawie kryterium zasięgowym. Tego typu wyniki różnych badań florystycznych mają dużą wartość dla oceny stanu ochrony różnorodności biologicznej.

W tym rozumieniu można też powiedzieć o definicji bukieciarstwa, czyli o sztuce układania kwiatów i pozostałych elementów roślinnych w różnorodne kompozycje. Są to więc bukiety, wiązanki, girlandy i wieńce. Jest to sztuka powszechnie znana od starożytnych czasów, zaś rozwój jej nastąpił w 2 kierunkach, czyli dekoracyjnym, zwłaszcza w Europie i symbolicznym – Azja, zwłaszcza w kraju Kwitnącej Wiśni. Tam powstała tak zwana ikebana.

W odróżnieniu od dekoracyjnych bukietów w stylu zachodnim, ta azjatycka sztuka układania kwiatów polega na tworzeniu harmonii linearnych konstrukcji, koloru i rytmu. W okresie, gdy ludzie Zachodu skupiają się bardziej na ilości i barwach roślin, tak Azjaci lubią podkreślać lineralne aspekty kompozycji. W taki sposób więc rozwinęli sztukę, jaka obejmuje nie tylko kwiaty, lecz także naczynia czy łodygi.

Cała ta filozofia układania kwiatów polega na 3 najważniejszych punktach, które symbolizują ziemię, niebo i ludzkość. Wspaniałe bukiety możemy również tworzyć korzystając ze sztucznych kwiatów. Może nie dają one takiej radości, jak prawdziwe kwiaty, jednakże są ciekawą alternatywą.

Autor: Ter Steege Poland

Wyszukując kwiaty sztuczne lub sztuczne kwiaty prawdopodobnie odnajdziesz wiele źródeł. Niektóre osoby bardzo lubią sztuczne kwiaty, gdyż nigdy one nie więdną, więc jak nie chcemy się martwić o takie kwestie, to jest to jednakże bardzo dobra ewentualność. Niemniej, jeśli myślimy jedynie o kwiatach prawdziwych, to miejmy na uwadze koniecznie, ażeby zakupywać właściwe artykuły florystyczne, które przydają się na pewno w zakresie pielęgnacji, lecz nie tylko.

Nie czekaj! Jeśli podobają nasze artykuły, to doczytaj kolejne oraz interesujące posty. Trzeba kliknąć w podany link.

Artykuły florystyczne znajdą zastosowanie w wielu sytuacjach, dzięki czemu nasze bukiety, troska o nie będą stały na najbardziej zaawansowanym poziomie. Już dzisiaj niezbędnie się zainteresować tego typu artykułami. To faktycznie będzie najlepsze dla naszych kwiatów, a również dla naszego samopoczucia.

Sądzisz, że ten artykuł jest ekscytujący? Jeśli tak, kliknij ten link – ten portal (https://bubucraft.pl/reczniki-z-haftem-w-koszu) publikuje podobne zagadnienia, one także są warte zainteresowania.

Jak ujrzymy pięknie rosnące kwiaty, to przecież będziemy się radować z takiego obrotu sprawy.