Najnowsze trendy w projektowaniu ogrodów

Najświeższe trendy w projektowaniu miejsc zieleni wyznaczają inspiracje ekologiczne. Bardzo modna staje się naturalność i swoboda w ogrodach, a projektanci mówią, że im mniejsza ingerencja w rośliny, tym ciekawszy efekt zostanie osiągnięty. Naturalny ogród nie powinien stanowić kopii natury, a dawać wrażenie obcowania z nią.

Jeśli mieszkamy w dużym mieście i odczuwamy brak zieleni, założenie ogrodu, będzie opcją idealną. Najlepiej zacząć od wpisania w wyszukiwarkę usług, których szukamy i miasta, np. firmy ogrodnicze warszawa.

Funkia

Autor: SleepingBear
Źródło: http://www.flickr.com/photos/sleepingbear/259327812/

Trendy w zakładaniu ogrodów promują styl ekologiczny – ogród ma powstawać w zgodzie z naturą. Obok naturalnych, często dzikich roślin, popularne są również takie materiały, jak kamień i drewno. Rezygnujemy natomiast ze wszystkiego, co sztuczne, czyli z plastiku lub szkła. Dzikie rośliny robią obecnie zawrotną karierę. Osoby projektujące ogrody kompilują ją często z eterycznymi i delikatnymi trawami ozdobnymi, lub sadzą samodzielnie, naśladując naturę np. pośród kamieni. Rabatki kwiatowe otrzymują dzięki temu bardzo naturalny wygląd, przypominając dzikie łąki.

Jeżeli masz ochotę poznać więcej, to obejrzyj informacje (https://www.ogrodymaskulanis.pl/aranzacja-ogrodow-wroclaw/). Są one na nowej stronie, którą umieściliśmy pod poniższym linkiem.

Kreatorzy ogrodów, nie stronią od budowania warzywniaków, rabat ziołowych, winnic, czy piwniczek w skarpach. Ważne miejsce zajmują kompostownik i sad. Coraz częściej tworzy się zielone miejsca przyjazne również dla zwierząt. W tym celu wieszamy w ogródkach budki lęgowe i karmniki dla ptaków. Stosujemy również nowe przyjazne dla środowiska materiały, używamy baterii solarnych i stawiamy na bioróżnorodność.

Obok naturalnej roślinności, w nowoczesnych ogrodach, często pojawia się element wody. Skupiające uwagę kaskady, strumyki, oczka wodne oraz stawy, świetnie współgrają z ozdobnymi trawami. Woda uspokajająco szumi, malowniczo odbijając w swoim lustrze wspaniałe widoki. Oczka wodne są najczęściej faliste, udekorowane kamieniami. Odchodzimy od geometrycznych układów, które wymagałyby wzmożonej pracy, wszystko ma namalowane przez naturę. Jeśli zatem pragniemy sprawić sobie zieloną oazę w środku tłocznej metropolii lub posiadamy już ogród, który wymaga odświeżenia, najlepiej udajmy się po pomoc do ekspertów. W tym celu możemy skorzystać z bogactwa internetu, wpisując w wyszukiwarkę odpowiednie słowa, np. projekty ogrodów.