W jaki sposób urządzić odpowiedni plac zabaw dla maluchów?

Maluchy w każdym wieku najczęściej są naprawdę ruchliwe, toteż większość rodziców chce w odpowiedni sposób spożytkować ich energię, ponieważ w przeciwnym wypadku przekształci się ona w niczym niezakłócone rozrabianie. Ciekawym rozwiązaniem są oczywiście wizyty na placach zabaw, dostępnych w każdym mieście. Takie publiczne place zabaw są najczęściej wyposażone w zaawansowany oraz bezpieczny sprzęt, niemniej dobrze jest zastanowić się nad urządzeniem ich namiastki w swoim ogrodzie. Jakim sposobem?

plac zabaw

Autor: Ryan Hyde
Źródło: http://www.flickr.com
Co najważniejsze, trzeba dostosować wyposażenie do wieku oraz zainteresowań malucha. W przypadku dzieci malutkich rozsądnie jest zainwestować w piaskownicę – ona na pewno zaciekawi pociechę oraz posłuży kilka lat, a także w bezpieczną huśtawkę czy zjeżdżalnię. Starsze pociechy stają się jednak znacznie bardziej wymagające. Ciekawym rozwiązaniem są przykładowo bramki piłkarskie – . Pozwalają one na grę w piłkę nożną, którą przede wszystkim chłopcy uwielbiają, chociaż dziewczynki z pewnością także skuszą się na tego rodzaju aktywność.

Sama bramka do piłki nożnej jest dość tania, wobec tego każda osoba będzie mogła sobie pozwolić na jej kupno. Rzecz jasna, można postarać się również o jej samodzielne wykonanie. Sprawdzi się bramka piłkarska z drewna, którą przeważnie można zobaczyć na starych boiskach, które okoliczni mieszkańcy wyposażyli własnymi siłami. Nie należy jednak przesadzać z ich wielkością.

Szalenie nam miło, że poświęciłeś swój czas, żeby przeczytać ten wpis. Jeżeli masz chęć na więcej, to kliknij link TZA dla dzieci ze spektrum i przenieś się do następnej witryny.

Dzieci będą doskonale się bawiły strzelając do niewielkich bramek, jakie w dodatku nie zajmą całego ogrodu – .

plac zabaw

Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com

W sklepach oferowane są całe moduły składające się z kilku elementów, przeznaczone do wyposażenia ogrodowego placu zabaw. To kusząca alternatywa, gdyż nie trzeba robić niczego własnoręcznie. Planując ich zakup trzeba głównie skontrolować jakość konstrukcji. Musi być zrobiona z odpowiedniej jakości materiałów, z troską o nawet najdrobniejsze szczegóły, ponieważ jedynie w takim przypadku dziecko będzie w czasie zabawy całkowicie bezpieczne. Ogrodowy plac zabaw z pewnością będzie cieszył się dużym zainteresowaniem, a jego urządzenie nie sprawi kłopotów. W ten sposób można zachęcić malucha do przebywania na dworze, co w dobie komputerów oraz telewizji nie zawsze jest łatwe.