Dla dziecka możemy zrobić każdą rzecz. Nasze dzieci to nasz największy skarb

Wie o tym każdy rodzic: jego dziecko jest najważniejsze na świecie. Każdy rodzic chciałby dla niego najlepiej, jak tylko potrafi. Chce się nim opiekować, troszczyć się o dziecko, dawać mu dowody miłości, wręczać prezenty. Czasem to nie łatwe, bo życie żąda poświęceń też na innych frontach, przede wszystkim zawodowych, ale każdy stara się najlepiej jak potrafi.

dziewczynka na rowerku

Autor: Norbert Reimer
Źródło: http://www.flickr.com
Nie będzie wielkim odkryciem powiedzenie, że dla dziecka można zrobić wszystko. Czy to natura czy kultura tak nas ukształtowała, ale jesteśmy w stanie zginąć dla naszego potomstwa. To wielce szlachetne i to wydaje się w najwyższym stopniu tożsame z tym, co można nazwać sekretami naszego życia. Wiele gatunków zwierząt też broni swoich małych do upadłego, więc nie jesteśmy odosobnieni w tej wspaniałej walce. Człowiek umie też nawet oddać swoje życie za życie kogoś innego, choć to czyn, na który pozwolą sobie nieliczni. Matka zrobi wiele, by wykarmić swoją pociechą (może się przydać: ciąża i karmienie piersią).

uśmiechnięty chłopiec

Autor: Volkan_83
Źródło: http://www.flickr.com

Zależy to od naszych predyspozycji psychicznych, ale też od tego, jak w danej chwili zareagujemy. Nie raz zdarzały się takie sytuacje, iż ktoś bardzo bojący wskakiwał do wody, żeby wyciągnąć tonącego, a jeszcze inny, na co dzień, bardzo odważny, stał wtedy jak wryty. Ciężko przewidzieć, jak my byśmy się zachowali. Być może rozsądek podpowiada nam, że oczywiście udzielilibyśmy pomocy, ale jednocześnie jakaś wewnętrzna siła by nas przed tym powstrzymała. O tym nie wiemy niestety, jednakże jedno jest pewne, że jeśli rozchodzi się o życie naszego dziecka, czy choćby bliskiej osoby, naszej rodziny, to długo byśmy się nie zastanawiali.odnośnik do źródła (rozwinięcie zagadnienia: kursy Collegium Novum > tylko profesjonalne informacje)Taka jest nasza natura i z tej części powinniśmy być dumni.Sprawdź co jest dobre dla dziecka: akcesoria do karmienia dzieci na

Nic bowiem nie napawa tak optymizmem jak szlachetność, jak to, że możemy poświecić życie dla osoby, która kochamy. Gdybyśmytego nie potrafili, to nie moglibyśmy się wczuć w położenie drugiej osoby, nie bylibyśmy tak empatyczni. To, że czujemy, jak dana osoba może cierpieć lub źle się czuć, mówi o naszych najlepszych intencjach, które pomagają w sytuacjach kryzysowych. Jeśli byleś w takiej sytuacji wiesz, o czym mówimy. Jeśli nie reagowałeś, nie zastanawiaj się nad tym. Nie chodzi tu o bohaterstwo, ani inne frazesy. Po prostu tak wyszło.