Jakiego typu pieluchy aktualnie kupić: tetrowe czy jednorazowe?

Jak w niejednej branży, zarówno w tej rządzi obfita konkurencja. Producenci wytworów dla niemowlaków prześcigają się w wysyłaniu na rynek coraz to lepszych produktów. Rodzice mają coraz trudniejszy wybór, bo mogą nabyć zarazem pieluchy jednorazowe, jak i pieluszki tetrowe. Podobnie jak jedne jak i drugie mają swe wady i zalety. Pierwsze są ukazywane jako pieluchy, które pozwalają oszczędzić czas. Drugie natomiast są przedstawiane jako pieluchy ekologiczne. Które z nich korzystniej opłaca się kupić?

dziecięce pieluszki ekologiczne

Autor: David D
Źródło: http://www.flickr.com
Pieluszki jednorazowe posiadają bez liku zalet, lecz co więcej minusów. Ich zaletą jest niewątpliwie to, że pozwalają wychowawcom oszczędzić sporo czasu, gdyż nie trzeba ich prasować czy prać.

Zaabsorbowała Cię omawiana problematyka? Kliknij zatem tu i przeczytaj więcej na stronie (https://jadenapodlasie.pl/). Zamieszczone tam publikacje również Cię bardzo zaintrygują!

Są tak zrobione, że praktycznie dziecko nie odczuje wilgoci moczu, dlatego że jest on wchłaniany przez warstwy pieluszki i przytrzymywany w obrębie przez specjalnyToteż te pieluchy są kupowane przez sporą liczbę rodziców. Niestety ten typ pieluszek ma swe minusy. Otóż taka jednorazowa pielucha musi być niezwykle często wymieniana. Nie może być tak, że jest zmieniana dopiero wtedy, gdy czuć nieprzyjemny zapach. Trzeba ją wymieniać nawet kilkanaście razy dziennie. W przeciwnym wypadku może ona być przyczyną odparzenia skóry dziecka, ponieważ mocz w końcu się przedrze przez warstwę pieluchy. To powoduje, że cena kupna tych pieluch w skali miesiąca przekracza 200 zł.

Dziecięce pieluchy tetrowe są bez wątpienia o wiele tańsze, ponieważ ich koszt używania wynosi niecałe 100 złotych w skali miesiąca. Dlaczego tak jest? Otóż ten gatunek pieluchy może być wielokrotnie używany. Można go wyprać i wyprasować. A to generuje oszczędność. Ponadto te pieluchy są ekologiczne. Przykładowo pielucha jednorazowa rozkłada się w ziemi przez nawet 500 lat. A pielucha tetrowa znacznie krócej, bo jest wykonana z ekologicznych materiałów. To również gwarantuje zdrowsze oddziaływanie na skórę niemowlaka. Te pieluchy są znacznie zdrowsze dla dziecka, ale nie dają takiego komfortu jak pieluchy jednorazowe. Niemowlę w nich odczuwa wilgoć moczu. Nie musi to być jednak wada, bo dziecko automatycznie zgłasza zaistniałą sytuację. Natomiast w pieluchach jednorazowych nie czuje moczu i dźwiga go w pieluszce. A ten ciężar może prowadzić do zniekształcenie chodu dziecka.