Bałtyk i jego niezaprzeczalny urok

Wakacje są przez wielu wyczekiwanym okresem w roku, kiedy wreszcie można wypocząć od trudów dnia codziennego i spędzić czas bez stresu i standardowych obowiązków. Wyczekują ich zarówno dorośli, jak i dzieci. Dzisiaj coraz więcej rodaków może się wybrać na egzotyczne podróże zagraniczne, aczkolwiek ci, którzy nie planują podróżować poza granice kraju również mają mnóstwo atrakcji do wyboru. Wystarczy chociażby wziąć pod uwagę uroki polskiego wybrzeża.

statek na polskim morzu

Autor: Marcus
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o wakacje nad Morzem Bałtyckim jest bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż zapewnia niezapomniane atrakcje, tak na plaży, jak i na wodzie oraz w okolicy wybrzeża – więcej. Co roku przybywa tu sporo turystów nie tylko z kraju, ale również z za granicy, którzy doceniają piękno naszego wybrzeża, a także przyjaznych mieszkańców i tanie atrakcje.

Myślisz, że ten materiał jest warty polecenia? Jeśli tak, to bez wątpienia zainteresuje Cię również ta rekomendowana oferta, gdyż odnosi się do podobnej tematyki.

W Polsce najcieplej jest zwykle w lipcu i w sierpniu, stąd to właśnie w tym okresie przyjeżdża tu najwięcej podróżnych. Jednakże również jesienią oraz wiosną czekają na nich przeróżne atrakcje, w tym rejsy statkami po morzu czy zwiedzanie oceanarium w Gdyni i wiele innych.

nad Morzem Bałtyckim

Autor: Jurgen Kubel
Źródło: http://www.flickr.com

Wakacje nad morzem to doskonale spędzony czas. Można długimi godzinami wylegiwać się na kocu, pływać w wodzie, uczestniczyć w okolicznych imprezach, a także spacerować po wybrzeżu czy zwiedzać zabytki w pobliskich okolicach. Bałtyckie plaże nie są jednolite – gdzieniegdzie piaszczyste, gdzie indziej z kolei kamieniste. Dzięki temu tutejszy krajobraz nie jest monotonny i każdorazowo jest w stanie zachwycić niejednego wczasowicza, niezależnie od tego czy jest on tu pierwszy raz czy już kolejny z rzędu.

Nad Bałtyckim morzem możemy również dobrze zjeść i zamówić sobie dość tani nocleg – adres strony. Warto oczywiście skosztować również tutejszych smakołyków serwowanych w wyszukanych restauracjach, czy na tradycyjnych łajbach rybackich. Warto też zaopatrzyć się w ciekawe pamiątki z wakacji, jakich w tym przypadku jest tutaj nie mało – możemy kupić biżuterię bursztynową, drewniane figurki statków, czapki kapitańskie i wiele innych gadżetów, które będą nam przypominać fantastycznie spędzony czas nad morzem. No i nie zapomnijmy wysłać bliskim kartki z pięknym widokiem na morze! Na pewno to docenią.