Piramidy linowe i siatki wspinaczkowe na placu zabaw dla naszych dzieci

Ruch to zdrowie, to nie powinno podlegać wątpliwości. Trening i ruch konieczny jest dla najbardziej młodych ludzi, jak i dla tych bardziej starszych. Dla dzieci, ponieważ rozwijają mięśnie i koordynację ruchową, dla ludzi w podeszłym wieku, gdyż utrzymuje formę i lepszą sprawność przez lata. Zresztą, w każdym etapie naszego życia musimy mieć to na uwadze. Oczywistym jest, że czasami są takie lata, że zostaje sił tylko na gospodarstwo domowe i zajęcie zawodowe, ale należy spróbować znaleźć choć trochę czasu na aktywność fizyczną.

Jak się nad tym zastanowimy to takie trudne się to nie wydaje, właściwie można w weekend zaplanować aktywne wypady za miasto, na rower, albo samochodem w góry, a potem wspinać się na jakieś wzniesienie. Nie bawmy się w pobijanie rekordów, przecież nie o to tu chodzi, a każdy ma swoje tempo, więc najważniejszy jest ruch, a zawody pozostawmy dla tych, co zawodowo zajmują się sportem. Jeśli nie wyjeżdżamy jesteśmy w stanie właściwie zaszyć się w miejskich parkach i tam aktywnie spędzić dzień – przykładowo lekki piknik połączony z grami i zabawami.

plac zabaw

Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com

Siatki nie tylko służą dzieciom do przyjemności, lecz też efektywnie chronią je przed upadkami, zatem nawet dzieci, które wspinają się na spore wysokości nie muszą się niczego obawiać. Piramida linowa jest o tyle fascynująca, że wewnątrz ma rozmaite elementy, na przykład kominy wspinaczkowe, drabinki linowe oraz inne. Dzięki temu dziecko ma nieskończoną sposobność fenomenalnej zabawy. Urządzenia te dostępne są zazwyczaj w wielu wersjach, fabrykanci dbają o przystosowanie ich do odpowiedniej grupy wiekowej, w związku z tym oferują piramidy linowe dla najmłodszych, dzieci do lat 3, 4 czy również do lat 6.

A nawet wizyta na placu zabaw, gdzie jest mnóstwo jest ciekawych przyrządów do zabawy i ćwiczeń. Niezwykle dobrze sprawność rozwijają piramidy liniowe lub pozostałe urządzenia na plac zabaw (zobacz: ). Są co prawda przeznaczone dla dzieci, ale starsi także mają coraz więcej możliwości, gdyż przy standardowych placach zabaw tworzone są miejsca, gdzie jesteśmy w stanie poćwiczyć. Ustawiane są różnorodne przyrządy, do biegania, do podnoszenia ciężarów, do robienia brzuszków, i ćwiczy tam wielu, od młodych do trochę bardziej starszych.

Bez wątpienia każdy rodzic spostrzegł, że dzieci kochają się wspinać, wskutek tego place zabaw bez wątpliwości nie powinny być pozbawione siatek wspinaczkowych. Siatka na plac zabaw to zachwycające urządzenia wspinaczkowe, jakie występują w rozmaitych konfiguracjach i kolorystyce, co znacznie zwiększa ich atrakcyjność. Siatki wspinaczkowe mogą być tworzone w dowolnym układzie, odróżniają się też od siebie wielkością oraz kolorem, do wyboru jest sporo modeli, jakie mogą przybierać różne, indywidualne kontury.

Na szczęście w ostatnim czasie zmieniła się w Polsce mentalność i aktualnie rzeczywiście wiele osób ćwiczy bardzo wytrwale. To ważne, że nie robimy żeby się tylko pokazać, lecz ćwiczymy przede wszystkim dla siebie – dla własnego zdrowia fizycznego i psychicznego. Trend aktywnego sposobu bycia i zdrowego odżywiania dotarł do nas z krajów zachodnich, lecz tak naprawdę, gdyby nie nasz zapał nigdy bylibyśmy w stanie na zmianę swoich nawyków. To bardzo istotne dla następnych pokoleń, ponieważ dzięki temu, że jesteśmy bardziej wytrenowani to następne pokolenia będą miały silniejsze organizmy. Natomiast po wysiłku, głównie dla dzieci odpowiednia będzie huśtawka z bocianim gniazdem.

dziewczynka na placu zabaw

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com

Zarówno siatki wspinaczkowe jak też piramidy linowe to zachwycające urządzenia, jakich nie może zabraknąć na placu zabaw dla dziec. Rodzice nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo swych pociech, gdyż urządzenia te są niesłychanie mocne i w pełni bezpieczne, toteż w czasie korzystania z nich dziecku z całą pewnością nie stanie się żadna krzywda. Wprost przeciwnie, na takich urządzeniach dziecko może nie tylko świetnie się bawić, lecz także rozwijać swoją sprawność ruchową i budzić w sobie zamiłowanie do aktywności fizycznej, co na pewno pozytywnie wpłynie na jego zdrowie.