Dzieciaki, zwłaszcza te najmłodsze, najlepiej się uczą w czasie zabawy.

Ta mądrość życiowa znana być powinna wszystkim rodzicom, i wszyscy chyba oni bardzo chcą, aby ich dzieci jak najwięcej się mogły nauczyć. Dlatego też dają im najróżniejsze zabawki edukacyjne, dzięki którym nie tylko mogą się doskonale bawić, ale również poznać otaczający świat i uczyć się nowych rzeczy. Dzieci w czasie swojego życia posiadają przeważnie dużą ilość najróżniejszych zabawek. Bierze się to na przykład z takiego powodu, że wiele z nich jest przeznaczonych dla określonych grup wiekowych, i po roku używania po prostu stają się nudne.

klocki Lego Duplo

Autor: dierk schaefer
Źródło: http://www.flickr.com
Wtedy starsze zabawki lądują w kącie albo daje się je następnemu pokoleniu dzieci, a dorośli dają nowe, lepiej dopasowane do wieku ich maleństwa. Kolejną przyczyną tego, że wiele dzieciaków posiada znacznie więcej zabawek, niż jest im potrzebne, są różne okazje, na przykład imieniny, mikołaj strój św mikołaja czy gwiazdka. Wtedy wszyscy bliscy dorośli z reguły stają na wysokości zadania i w pokojach dziecięcych zaczynają się pojawiać coraz to nowe zabawki do kolekcji, a najczęściej okazji nie brakuje, to i zabawek w większości domów szybko przybywa.

Lego Duplo

Autor: dierk schaefer
Źródło: http://www.flickr.com

Jak we wszystkim, także w zakupach zabawek dla dzieci należy zachowywać trochę zdrowego rozsądku. Wręcz nie powinno się kupować maluchom wszystkiego, co sobie zapragną, a gdy się już ktoś decyduje na prezent, to dobrze żeby ton była zabawka przede wszystkim spełniająca normy bezpieczeństwa, ale także mająca jakieś funkcje edukacyjne. Dla najmłodszych, paroletnich dzieci doskonale sprawdzają się na prezent klocki lego duplo.

O klockach lego sensu chyba nie ma się rozwodzić, raczej nie ma rodziców, a tym bardziej dzieci, jakie by przynajmniej o nich nie słyszały. Te legendarne klocki od wielu lat są jednymi z najczęściej kupowanych zabawek, i nie powinno to nikogo dziwić. Już najprostsze serie, przykładowo takie jak duplo, niezwykle mogą rozwinąć wszystkie zmysły dzieci które się nimi bawią. Są one na tyle duże, że nawet dwulatek nie powinien sobie zrobić nimi żadnej krzywdy, zrobiono z doskonałej jakości plastiku, a co najważniejsze mają kształty i kolory, jakie dzieci kochają od wielu dziesięcioleci.