Gospodarstwa domowe państw rozwiniętych produkują problematyczne ilości śmieci

To na ich podstawie można notabene w dużej mierze ocenić zamożność danego społeczeństwa. Niestety, nadprodukcja śmieci ma rzecz jasna niszczący wpływ na stan środowiska naturalnego, warto więc ją możliwie jak najbardziej zredukować, chociażby poprzez szczegółowe planowanie zakupów i zamawianie tylko potrzebnych produktów. Przydatne jest również prawidłowe segregowanie śmieci, w ten sposób na przykład papier lub plastik będzie mógł zostać użyty ponownie.

Okazuje się jednakże, że odpady można „recyklingować” samodzielnie w domu. Zamiast wyrzucać stare meble bądź niepotrzebne opakowania, można poszukać inspiracji i przerobić rzeczy tak, by nadawały się do dalszego użytkowania. Na przykład, niektóre napoje sprzedawane są w butelkach o rzeczywiście nietypowych kształtach.

Potrzebny będzie Ci link do strony? Nie obawiaj się. W naszym następnym poście wyszukasz wszystko, czego Ci trzeba. Zachęcamy!

Doskonale nadadzą się do roli wazonów. Można je obwiązać chociażby konopnym sznurkiem, gdy preferuje się bardziej ekologiczne dekoracje. Znakomitym rozwiązaniem jest także zastosowanie specjalnych farb do malowania na szkle, zwłaszcza gdy ma się zdolności malarskie bądź wydrukowanie szablonów i pomalowanie butelki farbą w spray’u.

pojemniki na odpady

Autor: Maya-Anaïs Yataghène
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj wybór tego rodzaju artykułów jest rzeczywiście dość bogaty, w związku z tym nawet pozornie zupełnie niepotrzebne przedmioty można zmienić.

Przeczytaj, co jest w najświeższym tekście. Te informacje też na pewno okażą się dla Ciebie zajmujące, ponieważ opisują zbliżoną tematykę.

Pudełko do butów, oklejone ozdobnym papierem może znakomicie pełnić rolę schowka na dziecięce zabawki, biżuterię czy kosmetyki. Warto papierem ozdobić też wnętrze pudła. Stare meble, na których są rysy, można szybko wygładzić przy pomocy papieru ściernego, nie trzeba ich od razu wyrzucać (ważna strona na Świeża warstwa, w przypadku mebli z drewna, może zostać pomalowana nowym lakierem. Ewentualnie, meble mogą zostać pomalowane na inny kolor, co również zagwarantuje im odmienny wygląd oraz spowoduje, że w świetnym stanie posłużą jeszcze przez wiele lat.

Stare ubrania, jakie już się znudziły ich właścicielom, można zupełnie odmienić, przykładowo przez ich farbowanie, własnoręczne przyszywanie dżetów lub ćwieków, jakie ostatnio są niezwykle modne. Bluzkę można pociąć w odpowiednie wzory.

Własnoręczny recykling to nie tylko szansa na zredukowanie ilości odpadów, ale także duża oszczędność, jako że nie trzeba kupować nowych przedmiotów.