Dobre metody pielęgnacji krzewów

Celem wielu z nas jest zbudowanie swojego domu. Niektórzy szczęśliwcy wychowali się w pięknym domku z ogrodem, w otoczeniu drzew i krzewów. Po latach dorastania, mieszkając w takim domu, sami chcą zbudować podobny.

grunt na sprzedaż

Autor: Nicholas A. Tonelli
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy mieszkają w małym mieszkaniu czują się jak w „klatce”, brakuje im większej powierzchni i niezależności. Dodatkowo niemożliwe jest spędzanie czasu w ogrodzie; gdy jemy obiad, czy bawiąc się z kotem.

Niestety swój domek i ogródek, to nie tylko komfort, ale i dużo pracy. Dom wymaga więcej pracy przy sprzątaniu, a ogródek, przy koszeniu, plewieniu i sadzeniu roślin. W ogródku wyjątkowo istotna jest pielęgnacja drzew. Co jakiś czas trzeba podciąć drzewa i krzewy, po to, aby prezentowały się piękniej i były zdrowsze. Starsze drzewa (zobacz rówineż wycinka drzew) mogą niestety stanowić spore ryzyko dla nas lub naszego domu. Warto brać to pod uwagę i sprawdzać, czy nie dzieje się nic niebezpiecznego. Czasami, że korzenie wielkich drzew zagrażają fundamentom domu.

Zaintrygował Cię ów wpis? To świetnie! Nowe tak samo zajmujące artykuły odszukasz pod podanym odnośnikiem – tam czeka na Ciebie dalszy ciąg (https://dobromir.eu/nawozy/granulowane-wapno-progresywne/).

Nieodzowna staje się wycinka drzew (tutaj).
Warto jednak wiedzieć, że aby zlikwidować drzewo lub krzew w ogrodzie, konieczne jest nam pozwolenie wydane przez władz miasta, lub gminy, gdzie mieszkamy. Bez tego zezwolenia niestety trzeba się spodziewać wysokich kar. Źródło: