Dobre metody pielęgnacji krzewów

Celem wielu z nas jest zbudowanie swojego domu. Niektórzy szczęśliwcy wychowali się w pięknym domku z ogrodem, w otoczeniu drzew i krzewów. Po latach dorastania, mieszkając w takim domu, sami chcą zbudować podobny.

grunt na sprzedaż

Autor: Nicholas A. Tonelli
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy mieszkają w małym mieszkaniu czują się jak w „klatce”, brakuje im większej powierzchni i niezależności. Dodatkowo niemożliwe jest spędzanie czasu w ogrodzie; gdy jemy obiad, czy bawiąc się z kotem.

Niestety swój domek i ogródek, to nie tylko komfort, ale i dużo pracy. Dom wymaga więcej pracy przy sprzątaniu, a ogródek, przy koszeniu, plewieniu i sadzeniu roślin. W ogródku wyjątkowo istotna jest pielęgnacja drzew. Co jakiś czas trzeba podciąć drzewa i krzewy, po to, aby prezentowały się piękniej i były zdrowsze. Starsze drzewa mogą niestety stanowić spore ryzyko dla nas lub naszego domu. Warto brać to pod uwagę i sprawdzać, czy nie dzieje się nic niebezpiecznego. Czasami, że korzenie wielkich drzew zagrażają fundamentom domu. Nieodzowna staje się wycinka drzew (tutaj).
Warto jednak wiedzieć, że aby zlikwidować drzewo szkółka drzew legnica lub krzew w ogrodzie, konieczne jest nam pozwolenie wydane przez władz miasta, lub gminy, gdzie mieszkamy. Bez tego zezwolenia niestety trzeba się spodziewać wysokich kar. Źródło: