Chryzantemy to naprawdę jedne z najśliczniejszych kwiatów

Nasza jesień jest przepiękna, szczególnie obecny październik to coś fantastycznego. Wiadoma kwestia: irytuje odrobinę krótszy dzień, ale nie powinniśmy za bardzo narzekać na pogodę.

chryzantemy

Autor: Verity Cridland
Źródło: http://www.flickr.com
M.in. jesień jest aż tak piękna, ponieważ po prostu nareszcie możemy postawić we własnym ogrodzie lub na balkonie śliczne chryzantemy, dzięki którym bez najmniejszego cienia wątpliwości jest bardziej urokliwie – . Chryzantemy, a więc złocienie, być może kojarzą się nam, Polakom przede wszystkim z pobytem na cmentarzu, ale na całe szczęście coraz częściej kupujemy je na zgoła odmienne okazje. Głównie popularność chryzantem na właśnie cmentarzach bierze się z takiej przyczyny, że Dzień Zmarłych jest 1 listopada, zatem na jesień.

Jeśli ustawimy chryzantemy na balkonie, bez cienia wątpliwości będą bardzo długo kwitły, często do pojawienia się przymrozków. Świetnie jeżeli rozglądając się w kwiaciarni za akurat chryzantemami nieco więcej własnego czasu poświęcimy na to by to były eleganckie, świeżutkie, przy tym nietypowe rośliny!

Realia są takie, że tych kwiatków jest niesamowicie wiele, trudno nie zauważyć praktycznie niepoliczalnej ilości chryzantem, które naprawdę ładnie wyglądają. Są to tak naprawdę jedne z piękniejszych kwiatów na świecie. Choć pewnie znaczna część Polaków zwykła je kojarzyć z typowymi cmentarzami – jednak właściwie ten stereotyp jest niedorzeczny. W szczególności urokliwie

chryzantemy

Autor: Emily Mathews
Źródło: http://www.flickr.com

wygląda chryzantema wielkokwiatowa – no co jak co, ale choć za takowe kwiatki będziemy zobowiązani zapłacić większe pieniądze, to jednakże ciężko nie potrafić docenić tego widoku…

Rośnie w bardzo szybkim tempie sprzedaż chryzantem – przede wszystkim z tego powodu, że już niedługo Dzień Zmarłych. Jednakże jeśli cokolwiek ten artykuł miał przedstawić ponadstandardowego to to, aby po prostu nie uważać, iż są one dobre wyłącznie w okresie jesieni, na cmentarzu. Chociaż to oczywiste, że nierzadko ludzie w naszym kraju sięgają po chryzantemy tylko w tym czasie. Cóż, trzeba mieć nadzieję, iż ilość takowych osób będzie się błyskawicznie zmniejszała, w końcu mówimy w tej chwili o jednych z najładniejszych kwiatów na świecie.