Które rasy psów są najciekawsze interesujące?

Mastif tybetański jest nader piękną oraz niezwykle autentyczną rasą czworonogów, jego szczeniaki oceniane są jako niesłychanie urocze oraz kolokwialnie pisząc przyjemne rozkoszne psy.

Sama rasa jest kwalifikowana do gromady tak zwanych molosów w modelu górzystym, wyhodowana została ona w Tybecie do zaganiania zwierząt a także stróżowania, oprócz tego dzisiaj, hoduje się tego typu rasę w charakterze psa wystawowego oraz psa stróżującego.

Szczeniaki tibetana mastiffa są pieskami o niezwykle żywym temperamencie, przejawiające inklinację do przewagi. Jednocześnie, są to niezwykle przyjemne i chętne do zabawy czworonogi. Nawet po dłuższym czasie wykształcenia, nasz mastif tybetański może wykazywać ochotę na grę (kliknij tu).

Jeśli odpowiednio podejdzie się do hodowli oraz edukowania tego psa, może on być naprawdę stałym zwierzakiem, dostosowującym się do poleceń, obrońcą oraz czuwającym towarzyszem życia.

Bez wątpienia rasa tibetan mastiff|tego psa to jedna z najmądrzejszych a także w najwyższym stopniu czujnych ras czworonogów, sporadycznie przejawiającej zachowania agresywne, chociaż jest to jednakowoż rasa nieufna oraz wyspecjalizowana w reagowaniu na potencjalne niebezpieczeństwo.

tibetan mastiff

Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com

Należałoby więc kupić sobie takiego psa, naprawdę może on okazać się doskonałym a także lojalnym towarzyszem.

Panuje wiele odmiennych teorii na temat historii mastifa tybetańskiego. Przyczyn tego stanu musimy szukać w tym, iż Tybet przez wieki tkwił w sporej izolacji od innych skupisk ludzkich, więc prawda nie do końca jest odkryta. Można jednak zaprezentować najbardziej zgodne fakty.http://varsovia.edu.pl/prywatne-liceum/ liceum mokotów

Rodzima nazwa („do khyi”), oznacza psa „trzymanego na uwięzi”. Ten zwrot dość celnie oddaje użytkowość takiego zwierzęcia. W nocy bowiem pilnował on zwierząt hodowlanych, natomiast w okresie dnia musiał być przywiązywany, gdyż odznaczał się znaczną agresywnością.

Omawiany wątek Cię interesuje? Zatem odsyłam tu (https://www.korepetycjezinformatyki.pl/dla-maturzystow/), ponieważ znajdziesz tu ciekawe dane na opisywane zagadnienie, które warte są uwagi.

Arystoteles przykładowo wspominał „psy indyjskie” (odpowiadające dogowi tybetańskiemu), jakie z Tybetu trafiły do Indii. Stamtąd błyskawicznie rozprzestrzenił się na tereny Persów.