Wyprawka dla niemowlęcia.

Kiedy już zbliża się termin rozwiązania, trzeba uszykować potrzebne bobasowi ciuszki i inne konieczne przedmioty przydatne w trakcie pobytu w szpitalu. Z pewnością będą to najmniejszego rozmiaru pieluchy jednorazowego użycia.

Autor: www.babymama.pl
Przyda się też cokolwiek pieluszek z tetry albo flanelowych a także kosmetyki pielęgnacyjne takie jak: mydełko dla bobasa, puder, oliwka, krem zapobiegający odparzeniom, rękawiczki – fakultatywnie maleńkie skarpetki – aby się nam bobas nie podrapał po twarzyczce. Zestaw niezbędnych rzeczy dla noworodka winna także mieścić ubranka które przydadzą się potomkowi podczas podróży do domu. Są to z pewnością: czapunia, sweter, kaftaniczek, rajtuzy a także bet ewentualnie kocyki dla dzieci (fajne ceny). W domku na nowego domownika powinna już czekać o wiele większa ilość akcesoriów to jest: trochę pajacyków, śpiochów, pampersów, niewątpliwie niezbędna jest również wanienka (najlepiej aby była z matą zapobiegającą pośliźnięciu się), waciki, gaziki przydatne do czynności pielęgnacyjnych pępuszka, a także niewielkie nożyczki do przycinania paznokietków. Łóżeczko dla niemowlęcia możemy dostać składane lub też tradycyjne drewniane. Jeśli postawimy na tę drugą alternatywę, winniśmy szczebelki zabezpieczyć dokoła mięciusieńkimi okryciami. Prócz poduszki oraz pierzynki potrzeba zakupić co najmniej 2 zestawy pościelowe bawełniane albo flanelowe. W wyprawce dla noworodka nie może zabraknąć też około pięćdziesięciu sztuk pieluch z tetry a także mniej więcej 5 egzemplarzy pieluszek flanelowych. Przydałoby się również trzy kocyki dla dzieci.

Butelka z gumowym smoczkiem nie jest koniecznym elementem wyprawki dla noworodka jeżeli mama zamierza karmić oseska w sposób naturalny. To samo tyczy się sztucznych pokarmów. Jeśli czasowe pojenie okaże się niezbędne, wtenczas lepiej jest dokarmiać oseska przy pomocy małej łyżeczki, opcjonalnie kieliszeczkiem, by dzieciątko nie postradało wrodzonego nawyku ssania. Na rynku jest olbrzymi wybór produktów dla osesków, tak że wyszykowanie wyprawki dla noworodka nie powinno sprawiać problemów młodej mamusi ani też początkującemu tatusiowi. Dobrze jest jednak na wspomniane sprawunki wyruszyć ze spisem najpotrzebniejszych towarów, by o niczym ważnym nie zapomnieć. Jeżeli już wyprawka dla noworodka kupiona, walizka z potrzebnymi rzeczami na porodówkę zapakowana (nie zapomnijmy o potrzebnych dokumentach), tatko z mamusią mogą odprężyć się w fotelu i zbierać energię na chwile rozwiązania.

Spodobał Ci się zaprezentowany wpis? Jeżeli tak, poczytaj dodatkowe informacje, które z inspiracją opisaliśmy w najnowszym artykule (https://klubtanca.pl/rock-and-roll-taniec/).