Jak organizować maluchom zajęcia?

Bywa, że zastanawiamy się, jak zagospodarować naszym pociechom czas. Nie jest prosto znaleźć zabawę dla naszych dzieci. Warto czasem bardzo się napocić, żeby nasze dziecko rzeczywiście było szczęśliwe. Tak, więc dobrze pomyśleć o nagradzaniu maluchów. Jednak gdzie znaleźć nagrody?

Zabawa na świeżym powietrzu

Autor: vladbusuioc
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepiej poszukać na stronach internetowych, jakie są konkursy dla dzieci. Można powiedzieć naszym pociechom, że jest organizowany konkurs i co można wygrać. Dzieci będą miały ogromną motywację i będą chciały walczyć (ciekawy link). Rozsądne rywalizacja to świetny pomysł na odpowiedni rozwój dziecka. Dobrze jest znaleźć konkurs z upominkiem gwarantowanym. To znaczy nawet, jeżeli dziecko nie znajdzie się na podium to i tak otrzyma jakiś prezent. Dziecko nauczy się przez udział w konkursach, że nie za każdym razem da się zwyciężyć, ale na sto procent warto jest próbować. Konkursy dla dzieci to świetny sposób na to, by dać dziecku do zrozumienia, że jeśli chce się wygrać, chce się być na pierwszym miejscu to trzeba się starać i poświęcić czas na konkretne zadanie. Nic nie przychodzi ot tak po prostu.

Wspaniałe rysunki

Moda na lata 50-te

Autor: Wola
Źródło: Wola

Bywa, że nasze pociechy przynoszą nam dyplomy jakie dostali w szkole. Okazuje się, że nasza pociecha dostała dyplom za wzięcie udziału w konkursie. Szkoły robią konkursy plastyczne dla dzieci, każdy uczeń może wziąć udział w takim konkursie. To naprawdę ciekawa sprawa. Uczniowie mogą zaprezentować, na co je stać. Co ważne robią to tylko w sytuacji, jeśli rzeczywiście chcą brać udział w konkursie. Nie ma obowiązku brania udziału w konkursie plastycznym. W szkołach jest też moc innych konkursów. Warto jest również szukać jakiś ciekawych konkursów w Internecie. Dzięki temu nasze dziecko będzie miało dodatkowe zajęcie. Zamiast zasiadać przed laptopem będzie mogło siąść do stołu z kredkami i zrobić prace na konkurs. Jeśli nasze dziecko rzeczywiście lubi malować to trzeba rozwijać jego pasję.

Zanim wyłączysz ten komputer, zobacz jeszcze jedną informację, gdyż faktycznie zalecam to źródło (https://psychsupport.pl/terapia-schematow-warszawa/), dlatego że posiada ono niesamowicie pomocne dane.

A jeżeli będzie otrzymywało pierwsze miejsca lub dyplomy na konkursach plastycznych to dobrze byłoby zainwestować w jego pasję. Konkursy plastyczne dla dzieci pozwalają wychwycić prawdziwe talenta. Zamiast wozi naszą pociechę na piłkę siatkową może lepiej pozwolić mu rysować (więcej informacji). Musimy pamiętać, by nie przymuszać dziecka do aktywności, której nie lubi. Warto znaleźć coś, co rzeczywiście zafascynuje naszą pociechę.