Po co iść do logopedy

Czy także masz odczucie, że wielu naszych polityków powinno odbyć chociaż kilka wizyt u logopedy? Ich dykcja, zacinanie się, bełkot, niewyraźne artykułowanie, dygresje, mlaskanie to potwierdzenie, iż część klasy politycznej to nie jest zapewne pierwsza klasa, jeśli idzie o prezencję słowną. Co jeszcze denerwuje?

rankinglekarzy
Nieznajomość choćby jednego języka obcego to kompromitacja dojmującej większości naszych polityków. Często taki temat powraca przy okazji, eurowyborów, kiedy egzaminowani politycy, przyszli europosłowie są zdolni powiedzieć po angielsku co jedynie, jak mają na imię, kim są i gdzie mieszkają. Wszystko to upiększone cudownym wschodnim akcentem. Tymczasem, gracz polityczny i nieważne czy lokalny czy globalny (choć ten drugi obowiązkowo!) musi znać angielski. Jako osoba na poziomie, przedstawiciel wielu osób, które na niego głosowały musi odznaczać się tą aktualnie, generalną biegłością (dobry logopeda z krakowa).

Nieważne, czy wybraniec narodu pochodzi z północy czy z południa, z Wielkopolski czy Mazowsza, Krakowa czy z Gdańska – grubiaństwo ma zaszyfrowane w genach. Nie wiem, czy wynika to z naszej chłopskiej obyczajowości czy może świat polityki tak mocno „psuje” każdego człowieka, ale istnieją politycy, którzy dosłownie konkurują w konkurencji, kto bardziej dotknie, kto mocniej dowali, kto stworzy nowy skrót myślowy na przeciwnika politycznego.

Polityk, to powinno brzmieć tytularnie. Niestety, tak nie jest i nie będzie póki wielu naszych posłów będzie, mówiąc potocznie, strugać wariata. Co przez to rozumiemy? przedziwne działania, szyderstwo z uroczystego charakteru zajmowanego stanowiska, niemądre wypowiedzi (często na tematy, o jakich dany polityk nic nie wie).

Jeżeli prezentowany artykuł jest według Ciebie interesujący, ta witryna (http://lomza.centrumdemed.pl/) na pewno także będzie godna Twojego zainteresowania, ponieważ odnajdziesz tam inne tego typu wiadomości.

To są następstwa pajacowania, kuriozalnej choroby człowieka owładniętego tępotą.

I na sam koniec, niestety, lecz nasi przedstawiciele przy tych wszystkich wadach i kilku przymiotach błądzą w miejscu i tylko kilku z nich promuje swój rozkwit intelektualny. Reszta chyba twierdzi, że posiadła już jakąś najważniejszą wiedzę, która zwalnia ich z rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.