Uczyć dziecko powinniśmy na wiele sposobów

Jeżeli chcemy troszczyć się o prawidłowy rozwój swojego malucha, powinniśmy zadbać o jego należytą edukację. Należy jednak pamiętać, że uczyć i edukować malucha możemy na różne sposoby – i nie chodzi tu tylko o zapisanie dziecka do dobrej szkoły, czy zapewnienie mu rozmaitych książek do nauki, lecz również o edukację poprzez rozrywkę. Niejedne badania pokazują bowiem, że nic tak nie podnosi wyników w nauce, jak edukacja poprzez zabawę i współpracę z innymi ludźmi.

klocki

Autor: kloniwotski
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś nauka przez zabawę jest dostępna na wiele sposobów.

Każdego dnia bądź na czasie w tych dziedzinach, które Cię interesują. Jeżeli poszukujesz uzupełniających informacji, kliknij w wyznaczony link, a pod nim czeka na Ciebie ogrom aktualnych zagadnień z owego sektora.

Można przykładowo kupić dziecku jego ulubione klocki Gwiezdne Wojny czy Lego Super Heroes i zaangażować go w odgrywanie sytuacyjnych scenek, gdzie będzie musiało wykazać się rozmaitymi umiejętnościami albo z kolei kupić ciekawe gry edukacyjne, które przyniosą dziecku radość, a jednocześnie będą go czegoś uczyły.

Adekwatne zabawki, dostosowane do wieku i upodobań malucha to jedna z lepszych metod na połączenie przyjemnego z pożytecznym: dziecko lepiej się uczy, kiedy może chłonąć nową wiedzę czy umiejętności w atmosferze radości i zabawy.

Naturalnie, zamiast zamówić typowe popularne zestawy klocków Lego czy inne zabawki, można również zachęcać dziecko do nauki poprzez zabawę z jego rówieśnikami – do tego typu zabaw nie są konieczne żadne gadżety, liczy się fantazja i kreatywność i zabawa murowana – dzieci tak naprawdę są w stanie wyszukać dla siebie ciekawe zajęcie, nawet jeżeli nie mają pod ręką najnowszych gier komputerowych czy

klocki

Autor: Sarah_Ackerman
Źródło: http://www.flickr.com

reklamowanych w telewizji zabawek.

W czasie zabawy z innymi dziećmi uczą się współdziałania, nowych ról społecznych jak również umiejętności radzenia sobie w nowych sytuacjach. Doskonałym przykładem mogą być choćby różnego rodzaju obozy dla dzieci gdzie nasze pociechy mogą nie tylko przyjemnie spędzić czas, ale i dowiedzieć się wielu nowych rzeczy i zdobyć nowe umiejętności.

Nauka przez zabawę wydaje się być w dzisiejszej rzeczywistości jednym ze skuteczniejszych sposobów na wspieranie rozwoju dzieci. Kupujmy im zatem edukacyjne zabawki i gry, ale też wysyłajmy pociechy na ciekawe obozy i zapisujmy na różne zajęcia edukacyjne, które będą zgodne z preferencjami i upodobaniami naszego dziecka. Dzięki temu będziemy pewni, że troszczymy się kompleksowo o jego edukację gwarantując mu równolegle dobrą zabawę.