Polski przecież nie jest wcale ciężki!

Mimo światowego kryzysu, można spostrzec spore zainteresowanie zagranicznych firm Polską. Co raz więcej ludzi biznesu z różnych zakątków globu decyduje się na takie szalone ryzyko i pragnie założyć interes nad Wisłą. I zwykle im się to udaje. W dużych metropoliach Polski możemy zauważyć wielką liczbę obcokrajowców, którzy stali się integralną częścią naszego społeczeństwa. Nikogo już nie zadziwia język angielski, czy niemiecki, usłyszany w porannym tramwaju.

nauczanie

Autor: Clotee Allochuku
Źródło: http://www.flickr.com
Inwestorzy z innych państwa kochają naszą ojczyznę z kliku powodów. Głównie, dlatego, że jesteśmy niezwykle sumiennym ludem. Jesteśmy znani za granicą ze swojej skrupulatności i fachowości. Mężczyźni z zagranicy znajdują w polskich kobietach czar i urodę, a z kolei, panie z innych krajów są mile zaskoczone, gdy Polacy pocałują je w rękę albo przepuszczają w przejściu. Mnóstwo obcokrajowców pragnie osiąść w naszej ojczyźnie dłuższy okres. Dlatego niezwykle modny jest polski dla obcokrajowców Warszawa (zapraszam do lektury).

Szkoły językowe cały czas otrzymują tego typu zapytania, stąd też wiele szanujących się placówek proponuje takie kursy. Prowadzą je wykwalifikowani lektorzy, którzy zdobyli specjalizację z tego zakresu. Nie jest wcale tak łatwo nauczyć obcokrajowca swojego ojczystego języka. Trzeba także znać wystarczająco dobrze język obcy, najlepiej angielski, po to, aby złapać jakikolwiek kontakt z uczniem.W największych centrach uniwersyteckich jesteśmy w stanie zauważyć co raz więcej uczniów z innych krajów. Po to, aby szybciej poznali naszą obyczajowość, przygotowano specjalnie dla nich kursy polskiego Warszawa (oferta na kursy języka polskiego).

uczenie

Autor: San José Library
Źródło: http://www.flickr.com

Zagraniczni uczniowie są nimi oczarowani i z wielkim zapałem zakuwają polskie reguły poprawnej pisowni, które przecież sprawiają ogromne trudności rodowitym Polakom. W pozostałych państwach świata, polski jest językiem niezwykle egzotycznym, ale również co raz bardziej popularnym. Wielu młodych ludzi ze wszystkich stron świata co roku przybywa do naszego kraju, właśnie po to, by poznać naszą wspaniałą kulturę, fascynującą historię oraz piękny i wcale nie taki trudny język polski.