Dzieci rosną, czas na zakup nowych rzeczy

Malutkie dziecko w domu wymaga sporo przygotowań. Aranżujemy dziecku pokój, kupujemy ubranka, zabawki i meble, ale na tym nie koniec. Trzeba zapamiętać, że maluch rozwija się i parę dodatkowych rzeczy będziemy musieli jeszcze za pewien czas kupić. Jednym z nich jest krzesełko do karmienia.

Autor: VTech
Zalety krzesełka do karmienia

Naturalnie na początku, kiedy karmimy dziecko(polecamy kurs szybkiego czytania online) piersią albo butelką nie warto go kupować, ponieważ tylko będzie zbierać kurz i zawadzać. Jednak w chwili, kiedy nasza pociecha już sama siedzi i zaczyna zjadać też inne produkty poza mlekiem, kupno takiego krzesełka sporo ułatwia. Po pierwsze, dziecko jest w nim bezpieczne. Naturalnie należy wybrać stabilne krzesełko wysokiej jakości, najlepiej przetestowane. Istotne, żeby miało dobrze wyprofilowane siedzisko i dodatkowo szelki, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie.

Krzesełko do karmienia (www) to także komfort dla rodziców. Maluch siedzi niedaleko nas, przy stole, ale ponieważ ma własny mały blat nie trzeba się obawiać, że ściągnie ze stołu serwetę czy zastawę. Dodatkowo, blat i inne części krzesełka są łatwe do wyczyszczenia, więc naszemu maluchowi nic nie grozi.

Zabawki dopasowane do wieku

Druga kwestia to zabawki. Także muszą być dobrane do wieku i etapu rozwojowego naszego maleństwa. To oczywiste, że skomplikowanych zabawek z niewielkimi elementami nie kupimy malutkiemu dziecku. Naszemu dziecku zmieniają się zainteresowania. Gdy mają około dwóch, trzech lat chłopcy chcą mieć do zabawy samochody, a dziewczynki wózki dla lalek (więcej). Naturalnie nie istnieją tu żadne reguły. Nie należy ograniczać naszej pociechy. Jeżeli nasza mała, śliczna córeczka nagle zacznie domagać się sterowanego wielkiego terenowego auta – podarujmy jej go. Widocznie coś w tym właśnie przedmiocie ją interesuje. Podobnie jest z chłopcami . Gdy bardzo chcą jakiejś typowo „dziewczyńskiej” zabawki, nie warto oponować. Chcemy chyba, by nasze dziecko rozwijało się wszechstronnie.

Nie zapominajmy, że najważniejsze w zabawkach jest bezpieczeństwo. Doczytajmy na pudełku dla dzieci w jakim wieku są przeznaczone, w jakim kraju zostały wyprodukowane i czy są z nieszkodliwych materiałów. Odpowiednie zabawki zawsze mają certyfikaty.