Jak zaaranżować ogród?

Za oknem paskudna pogoda, jednak to nie powód, by nie myśleć o przyszłych dniach. Ogród to skrawek ziemi, o który należy dbać pełny rok. W jesienne miesiące jednak niewiele można uczynić dla niego, warto poświęcić ten czas na opracowanie interesującej aranżacji na ciepłe dni.

Rybki w oczku ogrodowym

Autor: Mo Kaiwen
Źródło: http://www.flickr.com/

Jeśli nie posiadasz za wiele koncepcji i temat wydaje ci się trudny, warto skorzystać z dużej ilości portali internetowych z informacjami branżowymi. W sieci działają wyspecjalizowane portale, które są źródłem wiedzy dla każdego maniaka ogrodnictwa. Strony te mają przepastne katalogi ciekawych artykułów, z których dowiesz się chociażby jak sprawić sobie oczko wodne, o jakiej porze najlepiej nawadniać kwiaty i które rośliny trzeba sadzić wiosną. Na ogrodniczych stronach znajduje się również forum dyskusyjne, na którym ogrodnicy z całej Polski dzielą się informacjami. Możesz tam się zapisać i postawić pytanie albo tylko spróbować namierzyć odpowiedzi w poprzednich tematach na własną rękę. Atrakcyjny portal ogrodniczy udostępnia także dużą bazę informacji o florze, istne kompendium wiedzy dla ogrodnika. Dużo więcej na ten temat: na tej stronie

garden, flowers

Autor: Thangaraj Kumaravel
Źródło: http://www.flickr.com

Pomysłów na wyjątkową aranżację ogródka jest dużo. Jeżeli masz dzieci, możesz sprawić im sporo zabawy urządzając ogród w bajkowym stylu. Posiadając spory obszar do zagospodarowania, można nawet zbudować cudowny labirynt z żywopłotów. A mocne i wielkie drzewo to świetna szansa, żeby skonstruować domek na drzewie. Któż z nas nie marzył o czymś takim za dzieciaka? Dlaczego by nie spełnić dziecięcych marzeń i nie zbudować klimatycznej kryjówki dla twoich latorośli?

Link do sklepu zoologicznego

Następnym wartym uwagi projektem jest oczko wodne. W toni można umieścić lilie, co sprawi, że ogród będzie fantastycznym miejscem, dodatkowo wspaniale woniejącym ciepłymi wieczorami. Oczko wodne da się pięknie podświetlić, co wraz z lekko kołyszącą się wodą da widowiskowy wizualny efekt.

Jeśli nie masz pewności, czy umieszczone na tej stronie informacje są dość rzetelne, to zobacz źródło, które użyto do stworzenia tego artykułu.

Sadzawka ma pewne wady. Woda to mocny magnes na wszelkiego rodzaju komary, więc należy bezwzględnie sprawić sobie urządzenia odstraszające komary i regularnie dokonywać oczyszczania oczka.