Wakacje 2014

Wakacje nadchodzą wielkimi krokami. Został tylko maj i niecały czerwiec, a zatem warto by rozpocząć plany wakacyjne. A może by tak wyjechać nad morze? Od lat toczą się spory czy lepiej nad Bałtyk czy też może zdecydować się na plaże Adriatyku. Moim zdaniem trudno powiedzieć. Miałem przyjemność być w obu miejscach i myślę iż oba miejsca mają swe zalety i wady.

na plaży

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wątpienia największą rolę w wyborze zagraniczna czy krajowa plaża mają nasze osobiste preferencje. Jeśli kochamy się ”smażyć” na słońcu i ogólnie rzecz biorąc jesteśmy ciepłolubni lub też mamy zamiar nurkować, nie mamy wyboru, musimy się wybrać za granicę.

Jeżeli natomiast interesuje nas spokojny, rodzinny wyjazd Bałtyk jest dobrym wyborem. Na taki wyjazd naszym dzieciakom konieczne są japonki i klapki dla dzieci do chodzenia po brzegiem morza czy przy hotelowym basenie. Oczywiście również konieczne są kąpielówki a także kapelusz lub chustka na głowę.

Jednak nie jest to jedyny sposób odpoczywania. Wspaniałą rzeczą jest także wypad nad staw z wędką. Dzieciaki z radością będą nam towarzyszyć. Będzie to być może dla naszych pociech niezła szkoła (Zobacz – plansze edukacyjne – do szkoły lub firmy) cierpliwego oczekiwania na efekt. W takim przypadku z pewnością konieczne mogą być kalosze dla dzieci. Podobnie jeżelibyśmy się zdecydowali na wycieczkę do lasu z lornetką, aparatem fotograficznym oraz encyklopedią ptaków. Tam również mogą być potrzebne naszym pociechom kaloszki lub mokasyny dla najmłodszych.

Zmyślnie zaplanowane wakacje zorganizowany urlop nasze dzieci bez wątpienia będą długo wspominać podczas zimowych wieczorów przy szklance kakao i w kapcie dla maluchów.