W jaki sposób błyskawicznie dojść do formy po urodzeniu dziecka?

Dochodzenie do siebie po porodzie trwa około sześciu tygodni. W tym okresie powinnaś być pod kontrolą lekarza ginekologa czy położnej. Bardzo dobrze jest jeżeli w tym okresie twój mąż może wziąć zwolnienie i pozostać w domku aby pomóc ci opiekować się waszym bobaskiem i zająć się tobą. Do pomocy można też zaangażować babcię dzidziusia czy kogokolwiek z rodziny, bowiem każda pomoc w tym niełatwym czasie jest nieoceniona!

dziecko

Autor: Audrey Xavier Brulu
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli po powrocie ze szpitala zostały ci jakiekolwiek poporodowe podkłady dla mamy mogą ci się one przydać w domku, bo możesz mieć jeszcze duże krwawienia. Po upływie kilku dni wystarczą zwyczajne podpaski. Sprawdź poduszki do karmienia z naturalnych materiałów. Karmienie bobasa mlekiem matki, niezaprzeczalnie jest tu czynnikiem pożądanym, przyśpieszającym powrót do formy, ponieważ podczas gdy dzidziuś ssie pierś matczyna macica o wiele szybciej powraca do rozmiarów sprzed ciąży.

W handlu możemy kupić masę produktów które to – czasami niełatwe na początku – karmienie mogą bardzo uprościć. Są to dla przykładu: osłonki na piersi, laktatory, poduszki do karmienia, wkładki do biustonosza, biustonosze odpinane na czas karmienia, odzież do karmienia a nawet wygodne fotele dla karmiącej kobiety (pasy ciążowe w różnych rozmiarach).

dziecko

Autor: iStock
Źródło: iStock

Gimnastykę kobieta może zacząć już na drugi dzień po porodzie a w przypadku cesarskiego cięcia – tydzień po rozwiązaniu. Zacząć można od delikatnych ćwiczeń, najbezpieczniejsze w tym pierwszym okresie będą ćwiczenia mięśni Kegla czy mięśni stóp ćwiczyć można mięśnie Kegla czy też mięśnie stóp.do wpisu autora liceum mokotówPo upływie trzech tygodni od porodu można zacząć ćwiczyć brzuszki. Po sześciu tygodniach od porodu można zacząć pływanie oraz rozpocząć bardziej intensywne ćwiczenia. Jeśli kobieta w połogu zachowywać będzie w/w zasady a potem ćwiczyć będzie regularnie i intensywnie to niezadługo pasy ciążowe i odzież ciążową będzie mogła odłożyć głęboko do szafy albo oddać i włożyć znów swoje ulubione ciuszki sprzed ciąży.