W jaki sposób błyskawicznie dojść do formy po urodzeniu dziecka?

Dochodzenie do siebie po porodzie trwa około sześciu tygodni. W tym okresie powinnaś być pod kontrolą lekarza ginekologa czy położnej. Bardzo dobrze jest jeżeli w tym okresie twój mąż może wziąć zwolnienie i pozostać w domku aby pomóc ci opiekować się waszym bobaskiem i zająć się tobą. Do pomocy można też zaangażować babcię dzidziusia czy kogokolwiek z rodziny, bowiem każda pomoc w tym niełatwym czasie jest nieoceniona!

dziecko

Autor: Audrey Xavier Brulu
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli po powrocie ze szpitala zostały ci jakiekolwiek poporodowe podkłady dla mamy mogą ci się one przydać w domku, bo możesz mieć jeszcze duże krwawienia. Po upływie kilku dni wystarczą zwyczajne podpaski. Sprawdź poduszki do karmienia z naturalnych materiałów. Karmienie bobasa mlekiem matki, niezaprzeczalnie jest tu czynnikiem pożądanym, przyśpieszającym powrót do formy, ponieważ podczas gdy dzidziuś ssie pierś matczyna macica o wiele szybciej powraca do rozmiarów sprzed ciąży.

W handlu możemy kupić masę produktów które to – czasami niełatwe na początku – karmienie mogą bardzo uprościć. Są to dla przykładu: osłonki na piersi, laktatory, poduszki do karmienia, wkładki do biustonosza, biustonosze odpinane na czas karmienia, odzież do karmienia a nawet wygodne fotele dla karmiącej kobiety (pasy ciążowe w różnych rozmiarach).

dziecko

Autor: iStock
Źródło: iStock

Gimnastykę kobieta może zacząć już na drugi dzień po porodzie a w przypadku cesarskiego cięcia – tydzień po rozwiązaniu. Zacząć można od delikatnych ćwiczeń, najbezpieczniejsze w tym pierwszym okresie będą ćwiczenia mięśni Kegla czy mięśni stóp ćwiczyć można mięśnie Kegla czy też mięśnie stóp.

Przejdź do wpisu autora, jeśli zainteresowały Cię treści opracowane w tym poście. Tam otrzymasz o wiele więcej detali.

Po upływie trzech tygodni od porodu można zacząć ćwiczyć brzuszki. Po sześciu tygodniach od porodu można zacząć pływanie oraz rozpocząć bardziej intensywne ćwiczenia. Jeśli kobieta w połogu zachowywać będzie w/w zasady a potem ćwiczyć będzie regularnie i intensywnie to niezadługo pasy ciążowe i odzież ciążową będzie mogła odłożyć głęboko do szafy albo oddać i włożyć znów swoje ulubione ciuszki sprzed ciąży.