Karmienie piersią – powrót do natury!

Od jakiegoś czasu zapanowała moda na tak zwany „powrót do natury”. Trend ten wyraźnie zauważalny jest także wśród młodych rodziców. Młode matki coraz częściej chcą karmić naturalnie swoje potomstwo co bardzo cieszy pediatrów i położne, bo korzyści z karmienia naturalnego maleństwa są niezmierzone!

butelki

Autor: Frédérique Voisin-Demery
Źródło: http://www.flickr.com
Karmienie dziecka naturalne nie tylko dobrze służy dziecku, ale też mamusi pomoże w krótkim czasie wrócić do dobrej formy. Pokarm naturalny ma skład idealny dla noworodka. Żadna sztuczna mieszanka mu nie dorównuje! Pokarm mamy ma również zawsze idealną temperaturę, jest sterylne, gotowe do podania.

Jest właśnie oryginalna wiadomość (https://krevetki.pl/), która zawiera istotne informacje na prezentowany temat, zatem nie zwlekaj tylko przeanalizuj ją szczegółowo.

Poza tym karmienie naturalne jest o wiele wygodniejsze i dużo tańsze od karmienia sztucznego.

Kiedy kobieta zostaje mamą po raz pierwszy, niezbędne może być wsparcie położnej, pielęgniarki bądź innej doświadczonej kobiety. W domu młodej mamie radą służyć mogą własna matka czy na przykład doświadczona ciocia lub starsza siostra. Oprócz rad dotyczących techniki karmienia mogą one podpowiedzieć młodej karmiącej mamie które akcesoria dla mamy mogą być dla niej pomocne.

Na rynku możemy zakupić sporą ilość akcesoriów dla mamy karmiącej naturalnie, są to na przykład laktatory (ręczne i elektroniczne), wkładki laktacyjne (jednorazowe i wielokrotnego użytku), które to przedmioty poprawiają komfort karmienia naturalnego – sprawdź wielorazowe wkładki laktacyjne.

dziecko

Autor: Matt Preston
Źródło: http://www.flickr.com

Kupić też możemy pojemniczki do przechowywania pokarmu, woreczki na mleko, ubrania do karmienia – specjalne koszule, staniki do karmienia piersią – z bawełny, ”oddychające”, z odpinanymi miseczkami (takie które będą dobrze trzymały „zapracowane” piersi), poduszeczkę do karmienia, osłony silikonowe na piersi, maść na brodawki (można ją zastąpić np.: olejem kokosowym, oliwą z oliwek lub też zwyczajnie – mlekiem mamy), a nawet wygodny fotel do karmienia – przecież czeka mamę wiele miłych godzin spędzonych na karmieniu! Sprawdź produkty dla mamy.

I na zakończenie dobra „babcina” metoda – MROŻONA KAPUSTA – jest ona wprost niezastąpiona przy nawale mlecznym czy też zapaleniu piersi. Oto przepis: mrozimy jednego liścia kapusty umytego i z wyciętą twardą łodygą. Później nakłuwamy go w paru miejscach widelcem i okład na obolałe piersi jest gotowy.