Idea na prezent dla chłopczyka i dziewczynki – bicykl

Zdecydowana większość ludzi aktualnie umie jeździć na rowerze i taki pojazd posiada. Od wielu lat utrzymuje się bowiem swoista tradycja, według której uczy się najmłodszych tej sztuki. Jazdy na rowerze natomiast nie da się zapomnieć, także po wielu latach. Jazdy na rowerze można uczyć już bardzo małe dzieci, udostępniając im rzecz jasna najpierw rowerki do nich skierowane, przykładowo mające więcej kół.

rower

Autor: Medano
Źródło: Medano
Ostatnio można zauważyć tendencję do wykorzystywania przez rodziców specjalnych rowerów dla pociech, które nie mają są pedałów. Jazda na tego rodzaju rowerze polega w zasadzie na bieganiu po ziemi i równoczesnym kręceniu kierownicą. Takie rozwiązanie z pewnością ma sporo zalet i rowerki dziecięce tego typu będą coraz częściej spotykane. Ogólnie jednak nadal królują tradycyjne rowery poruszane poprzez kręcenie pedałami.

Większa liczba kółek

rower

Autor: Glory Cycles
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna w początkowych latach życia pociecha nie umie jeszcze utrzymywać równowagi na poziomie dorosłego. A tej równowagi natomiast wymaga zwykła jazda na tradycyjnym rowerze.

Nasz materiał, który na tej stronie proponujemy, jest bardzo zajmujący, ale warto dodatkowo przeczytać zbliżone informacje – więcej pod tym linkiem (https://www.artemed.pl/diagnostyka/badania-laboratoryjne-oferta/).

Nauka jazdy równie bywa trudna dla części dzieci. Z tego powodu nierzadko są one oswajane z rowerem poprzez jazdę na rowerku trójkołowym, który jest neizwykle stabilny i się nie przewraca. Następnie dobrze jest przerzucić się na pojazd standardowy, do którego można dokręcić dodatkowe, małe kółka. W ten sposób utrzytmywanie równowagi jest łatwiejsze. Oprócz tego rowery dla najmniejszych dzieci mają zazwyczaj możliwość popychania ich za pomocą specjalnego kija przez opiekuna, co ułatwia dziecku jazdę (czytaj tutaj więcej).

Potrzebne akcesoria

Poza samym rowerem istnieje jeszcze wiele akcesoriów, jakie mogą być potrzebne małemu dziecku w czasie jazdy na rowerze. Są to przykładowo wymienione już wcześniej dodatkowe dokręcane kółka, z których jednak następnie się rezygnuje. Bardzo ważnym elementem jest kask. Dorośli ludzie często rezygnują z jego stosowania, ale dziecku należy taki kask na początku kupić. Umożliwi on zagwarantowanie odpowiedniej ochrony głowy dziecka przed potencjalnymi uszkodzeniami. Trzeba bowiem pamiętać, że najmłodsi mają dużo większe szanse na upadek z roweru niż osoba dorosła. Z tego powodu kask jest w tym okresie jak najbardziej przydatnym zakupem – inne zabawki.