Jakie zabawki dla chłopców i dziewczynek kupić?

Autor: Plast Team i LEGO ®

Kiedy zbliżają się święta lub urodziny naszych dzieci, przeważnie powraca problem: jakie zabawki dla dzieci będą najwłaściwsze i gdzie je zamówić? Najważniejszym kryterium nie jest tylko to, czy sklepy z zabawkami oferują wymarzone dla naszych dzieci niespodzianki, ale również to, czy wymarzona lub zamówiona już przez nas zabawka, jest bezpieczna i spełnia obowiązujące normy. Niezależnie od tego, czy naszym celem są zabawki dla chłopców, czy zabawki dla dziewczynek, warto zapoznać się ze podstawowymi oznaczeniami, jakie umieszcza się na powierzchni zabawek dla dzieci.

Tak jest niestety, że zabawki, oprócz tego, że nie są przeznaczone dla danej grupy wiekowej, to i nie są w stanie spełnić standardów bezpieczeństwa. Warto więc zatem przeczytać, czy produkty wystawione do sprzedaży w sklepie z zabawkami, który sobie upatrzyliśmy, są obklejone odpowiednimi certyfikatami, szczególnie tymi spełniającymi normy Unii Europejskiej. W tym momencie można zapoznać się z systemem RAPEX, w którym opisane i skatalogowane są zabawki dla chłopców mogące stanowić bezpośrednie zagrożenie.

Przez wzgląd na wydarzenia, które miały miejsce w ciągu ostatnich lat, a które miały związek z transportem do Polski zabawek dla chłopców i zabawek dla dziewczynek, szczególnie zwróćmy uwagę na kraj , z którego pochodzą zabawki, które oferuje wybrany przez nas sklep z zabawkami. Jak zwykle okazuje się, że taniej nie znaczy lepiej, nie tylko ze względu na markę i wytrzymałość, ale i na to, czy produkt jest bezpieczny.

Widzimy, że zabawki tańsze, mające pochodzenie chińskie lub innych krajów, gdzie łamane są normy produkcji, choć nam, kupującym, wydają się być w porządku ze względu na niską cenę, stanowią spore zagrożenie dla naszych pociech.

Wejdź na ten link – przeczytasz w tym serwisie podobne wiadomości, więc to źródło prezentowanej kwestii na pewno też będzie godne polecenia.

Nie spełniają standardów, które obowiązują we wszystkich krajach Unii Europejskiej, nie tylko ze względu na wytrzymałość, możliwość skaleczenia, małe elementy, które łatwo połknąć, ale i na skład substancji wchodzących w ich skład. Niekiedy zdarzało się, że zabawki produkcji chińskiej zostały przypadkowo nasycone trującymi substancjami w procesie produkcyjnym.

Oprócz zdrowego rozsądku w kwestii finansów, wykażmy się też uwagą, czy zamawiane przez nas zabawki dla chłopców lub zabawki dla dziewczynek są tymi wymarzonymi, ale i tymi najbezpieczniejszymi – bezpieczne zabawki z krainy zabawy.

Źródło: Krainazabawy.pl