Jak ewoluuje firma LEGO.

Ci , którzy przyszli na świat w latach ’80 20w, na pewno pamiętają czasy, w których figurki lego i inne dosyć drogie zabawki dla chłopców były możliwe do kupienia jedynie w Pewexach lub na zachodzie. Każdy z nas myślał o tym, żeby ciocia przebywająca na zachodzie wysłała na urodziny nowy zestaw klocków Lego.

Zabawki, zabawa

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Dziś, pomimo tego, że klocki lego różnych rodzajów są dostępne w każdym markecie, ich czas wcale nie wygasa.

Nie zapominaj, że istotna oferta (http://www.copyline.pl/kontakt/) musi być przedstawiona w właściwy sposób. Przejrzyj kilka kolejnych postów i zamów taki towar, który Ci przypadł do gustu.

Firma trzyma się na rynku niezwykle dobrze, dzięki okresowemu wprowadzaniu do sprzedaży nowych klocków. A to wszystko zaczęło się kilkadziesiąt lat temu od rynkowego debiutu zabawek lego city, czyli podróży w dotychczas nieodkryte dla fanów klocków obszary miasta.

Od tego czasu inżynierowie Lego potrafią zaskakiwać najmłodszych coraz to nowymi rodzajami klocków czy zabawek. Serie klocków jesteśmy w stanie rozdzielić na dwa podtypy: klocki klasyczne oraz klocki lego technics. O ile klasyczne są chyba wszystkim niezwykle dobrze znane i nie wymagają komentarza, to chciałabym napisać kilka zdań o Technics. Zabawki Technics są ucztą dla młodych inżynierów; pozwalają na budowę maszyn i pojazdów, wykorzystując umiejętności techniczne znane z prawdziwego wykorzystania. Idealnie dobrze spasowane do siebie przekładnie i systemy ruchu wzbudziły i wciąż wzbudzają wyobraźnię wielu młodych chłopców.

zabawki drewniane

Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

Firma Lego wypuściła także na rynek serię zabawek, jaką rozpoczęła linia Bionicle. Od tego momentu nowi bohaterowie są nieustannie dodawani, powstały nawet bajki animowane w których figurki lego odgrywają główną rolę. Sukces Bionicle zapoczątkował produkcję serii figurek, takich jak na przykład lego ninjago, którego bohaterowie umiejscowieni są w okresie imperium japońskiego, czy lego Robots, które jest delikatnym nawiązaniem do serii komiksów transformers.

W ramach współpracy z różnymi dużymi korporacjami, lego wypuszcza na rynek również serie klocków dedykowane np. serialom. W ten sposób światło dzienne ujrzały figurki star wars z klocków lego. Fani klocków także tworzą z klasycznych klocków swoje serie dedykowane na przykład postaciom książkowym, ale to już temat na inny wpis.

Źródło: Krainazabawy.pl