Dziewczynki od wieków lubią grać w dom – pasjonuje je bycie mamusią i dbanie o domowe ognisko.

W niejednym muzeum możemy wśród wiekowych okazów wyszukać zabawki ówczesnych dzieci. Nikogo nie szokuje, gdy widzi szmacianki. Były i nadal są to zabawki dla dziewczynek.

Zatem od zawsze było tak, że małe córki naśladowały swoje mamy. Chciały mieć lalki, ubranka dla nich i wózek dla lalek, żeby mieć możliwość bawić się w dom. W taki sposób przysposabiały się to tego, że w przyszłości same zostaną żonami i matkami.
drewniany domek dla lalek

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
lalka szmaciana

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com
W dobie chemii obecnej we wszelkich produktach – w jedzeniu, ubraniu, zabawkach, a nawet wodzie i powietrzu, należy zatroszczyć się o zdrowe otoczenie dla małej dzieciny. Wyjściem może wydawać się powrót do ekologicznych surowców, z których produkowane są zabawki (Link do nefere.pl). Chodzi tu zazwyczaj o drewno, ale także len lub bawełnę, z których szyta jest lalka szmaciana. Czasy sztucznych lalek-chudzielców odchodzą powolutku w zapomnienie. Współczesne, mądre matki chcą uchronić pociechę przed nieprawidłowymi wzorcami i nienaturalnymi materiałami, na przykład: plastik.

Chcesz dowiedzieć się więcej danych na omawiany temat? Więc odsyłam do serwisu www (https://klinikajurajska.pl/), ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu dużo interesujących informacji opisujących ten wątek.

Drewniany domek dla lalek (Czytaj dalej na tej stronie nefere.pl) wydaje się idealnym wyjściem. Warto poszukać spółkę, która produkuje zabawki z certyfikatem jakości i spełnia wszelkie unijne normy dla zabawek ekologicznych.

strój robota

Autor: North Charleston
Źródło: http://www.flickr.com

Przed zakupem jakiejś zabawki dla swojej kochanej dziewczynki, warto pomyśleć czy na pewno nie wywoła to jakiś szkód i problemów ze zdrowie.

Należy ochraniać swoje dzieci przed zbyt dużą ilością chemii w otaczającym nas świecie i skupić się na odpowiedzialnym, naturalnym macierzyństwie.