Należy sięgać do wielu źródeł

W jednym podręczniku zawarte są jedne zagadnienia, a w innym ujęte jest coś zupełnie innego, lub dzieje się tak, iż konkretne zagadnienia są znacznie bardziej rozpisane. Dlatego kiedy pragniemy zgłębiać swoją wiedzę na konkretny temat należy się wspierać różnorakimi książkami oraz podręcznikami, bo tylko wówczas będziemy mogli sobie wyrobić przeróżny punkt widzenia na dane zagadnienia.

Jedne książki są bardziej ogólne, drugie skupiają się na danych zagadnieniach

Słowniki języków obcych

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeżeli uczymy się języka obcego, to najpierw uczymy się go szeroko, a więc poznajemy zasady dykcji, odmiany czasowników, gramatyki. Potem poznajemy znacznie więcej słówek, ale jednocześnie możemy się zadecydować na takie, które będą współgrały do większości sytuacji i na takie, które będą powiązane jedynie z jakąś dziedziną życia. Kiedy porównamy ze sobą dwie książki Blondynka na językach Niemiecki oraz Melinda Tęcza Korepetycje domowe – Język niemiecki, to może się okazać, że choć każda z nich mówi o tym samym języku, to mimo wszystko odnajdziemy w nich odmienne zagadnienia. Dodatkowo może również być tak, że z jednej książki łatwiej będzie nam przyswoić jedną rzecz, a z drugiej sporo prościej zapamiętamy coś innego.

Świat powinien być kolorowy

dziecko w trakcie nauki

Autor: Luis Vidal
Źródło: http://www.flickr.com

Od czasu do czasu dziecko rozpoczyna się interesować swoim ciałem, a my czujemy się skrępowani, ponieważ nie bardzo rozumiemy w jaki sposób mu je wyjaśnić, tak żeby załapało jak najwięcej i żeby równocześnie nie pomieszać mu zbytnio w głowie. Świetnie ma szanse się tutaj spisać Hansen J.T. Anatomia Nettera do kolorowania, gdzie dziecko niejako poznaje własną anatomię przez zabawę, przez co dużo prościej będzie mu to wszystko zapamiętać. A kiedy przy możliwości dostrzeżemy, że zainteresowało się kolorami, że rysowanie spowoduje mu zadowolenie i ochoczo w ten sposób spędza czas, to świetnym podarunkiem może się okazać Anna Starmer Jak dobierać kolory, dzięki której prościej przyjdzie mu załapanie, co należy zrobić, by uzyskać wymagany kolor, którego w tym momencie nie ma w zestawie .

Książki mogą być niesamowicie ciekaweNawet te książki, które mają posłużyć do nauki mogą być fajne i niesamowite, mają okazję powodować, że dziecko z większą radością będzie przystępowało do poznawania świata i zdobywania coraz to nowszej wiedzy.

Jeżeli prezentowany tekst jest dla Ciebie interesujący, odwiedź ten link (https://www.varsovia.edu.pl/kontakt/), a dowiesz się większą ilość informacji, które Cię bardzo zaciekawią.

To jedynie od nas zależy, czy będziemy go do tego zachęcać, nabywając te najciekawsze książki.