Chryzantemy z Polski

Praszka – niewielkie miasteczko w województwie opolskim. Niewiele ponad osiem tysięcy mieszkańców, parę zabytków. Wydawać by się mogło, że w takim mieście nic się nie dzieje. A jednak tak nie jest. Praszka jest doskonale prosperującym ośrodkiem dla przemysłu i usług. Mają tu swoją siedzibę zakłady motoryzacyjne, fabryka produkująca maszyny pakujące i jeszcze inne zakłady.

Chryzantemy

Autor: http://www.flickr.com
Źródło: http://www.flickr.com
A w odległości zaledwie paru kilometrów trafimy na coś zgoła innego. Mieści się tam uprawa chryzantem. Jedna z największych i najlepszych w naszych okolicach. Zdecydowanie trzeba wybrać się tam, choćby po to, żeby obejrzeć tę uprawę na własne oczy. Cyklicznie organizowane są dni otwarte, kiedy to można obejrzeć najładniejsze okazy i najnowsze gatunki.

A może do ogrodu?

W naszych okolicach chryzantemy zyskują na popularności na przełomie października i listopada, gdy ustawiamy je na mogiłach.

Absorbują Cię prezentowane tu zagadnienia? Jeżeli tak, to kliknij jeszcze ten link – są tu ważne informacje, które także Cię zaciekawią.

To wielka szkoda, że są tak bardzo kojarzone jako „kwiaty cmentarne”, ponieważ rośliny te nadają się idealnie jako ozdoby ogrodów i balkonów. Są zdecydowanie bardziej odporne niż popularne pelargonie (więcej – http://projektoskop.com.pl/53-pelargonie-czy-wiemy-o-nich-wszystko) i surfinie.

Jesienny czar chryzantem

Autor: ankakay
Źródło: http://www.flickr.com/photos/ankakay/2939869819/

Mamy mnóstwo gatunków tych kwiatów, a wszystkie są bardzo dekoracyjne. Można wybierać z bogatej gamy barw – od białych, przez różowe, pomarańczowe, żółte do czerwonych i bordowych. Mamy odmiany o malutkich kwiatkach, tych w średnim rozmiarze a także wielkich jak męska pięść. Tworzą zachwycające kolorowe kule w donicy i nie można od nich oderwać wzroku.

Nie tylko jesienią

Kwiaty te kojarzą się nam zwykle z jesienią, a istnieje dużo pięknych odmian letnich, które właśnie teraz kwitną bogato i wspaniale. Może warto zastanowić się nad udekorowaniem balkonu albo ogrodowych rabatek właśnie tymi kwiatami?

W naszym kraju co roku lata są coraz gorętsze. Z roku na rok temperatura się podwyższa, więc trudniej nam dbać o rośliny. Nawet podlewane dwa razy dziennie, często schną i tracą znacznie na urodzie. A chryzantemy to kwiaty zdecydowanie bardziej wytrzymałe, zatem jeżeli zdecydujemy się właśnie je posadzić, nasz taras będzie wyglądał wspaniale aż do pierwszych mrozów.

Źródło: Chryzantemy Praszka