Z jakiej przyczyny warto przetłumaczyć swoją stronę www na język angielski?

Jeśli jakiś posiadacz witryny internetowej, polskiej, uważa, że czymś najzupełniej nierealnym jest próba podpicia anglojęzycznego rynku, jest w sporym błędzie. Zapewne trudno o powtórzenie wielkiego sukcesu chociażby Myspace, lecz taki webmaster, który ma względnie popularną witrynę internetową i chce po prostu przetłumaczyć ją na jęz. angielski, zasadniczo uzyskać dochodowy ruch z USA i pozostałych anglojęzycznych państw, to tak naprawdę powinien wierzyć w siebie.

tłumacz przysięgły

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com
Witryna internetowa musi być dostosowana do anglojęzycznych internautów – głównie chodzi w tym momencie o to, aby umiejętnie przetłumaczyć absolutnie całą zawartość wortalu na język Obamy. Trudne to zadanie, ponieważ nawet jeżeli bardzo dobrze znamy ten język, pewnie i tak nie jesteśmy zawodowymi tłumaczami, zatem możemy napotkać na znaczący kłopot. Jednak od czego są tłumacze? W Polsce nietrudno o solidnego tłumacza języka angielskiego, nawet mamy możliwość skorzystać z usług tzw. native speakerów, zatem Irlandczyków czy Amerykanów, którzy z jakichś przyczyn zamieszkują akurat Polskę – doskonale, że funkcjonują tłumacze, ponieważ wreszcie ktoś odwali właśnie za nas robotę. Porada dla poszukujących tłumacza – zasadniczo profesjonalny tłumacz przysięgły śląsk potrafi wycenić godnie swoje umiejętności. A więc trudno zakładać, iż zdołamy wynająć fachowego tłumacza, który bardzo dobrze wykona tłumaczenie, lecz nie weźmie sporych funduszy. Cóż, możemy narzekać na dosyć drogie tłumaczenia, ale także możemy to nareszcie zaakceptować. Z całą pewnością nie chcemy, aby na stronie aż roiło się od wszelkiej maści błędów tłumaczeniowych.

To zasadniczo znaczna wada rynku w Polsce – klienci chcieliby zapłacić mało za bardzo dobre tłumaczenie (sprawdź). Niby taka postawa jest zrozumiała, nawet siła nabywcza statystycznego biznesmena aż tak wielka nie jest . Jednak musimy tak jakby uzmysłowić sobie, że jeśli szukamy solidnego fachowca od tłumaczeń, a zapewne tak właśnie tak jest, powinniśmy wydać trochę więcej. W dzisiejszych czasach porządnego tłumacza z pewnością odnajdziemy za pomocą Internetu.